Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 18 grudzień 2022

W sobotę po długiej chorobie w wieku 53 lat zmarł Tomasz Zieliński, przez długie lata pracował jako dziennikarz w redakcjach: Gazety Wyborczej, Expressu Bydgoskiego, Radia PiK. W ostatnich latach pracował jako rzecznik prasowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, od niedawna był też kierownikiem Działu Promocji tej uczelni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatnio mignęła mi publikacja z Expressu Bydgoskiego z dramatycznym apelem jednego z księży o majtki i skarpety dla potrzebujących, od razu pomyślałem sobie jakąś ilość bielizny można by kupić za 750 zł, czyli kwotę jaką na jedną parę butów wydała fundacja Bezpieczny Świat w ramach grantu od wojewody. To jest pewien symbol zepsucia, nie tylko osoby, która tak gospodaruje publicznym pieniądzem, ale właściwie całej bydgoskiej klasy politycznej, skoro takie działania są możliwe.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 18 grudzień 2022 10:40

Co trzeci rubel Rosja wyda na zbrojenia

Ośrodek Studiów Wschodnich przygotował analizę zatwierdzonej przez Władymira Putina ustawy budżetowej na 2023 rok, wraz z perspektywą do 2025 roku. Analitycy OSW zauważają znaczny wzrost o około 100% wydatków na obronność. Drugi istotny element to znaczny spadek w stosunku do roku bieżącego prognozowanych przychodów ze sprzedaży paliwa, co z kolei jest następstwem zagranicznych sankcji.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Afera z toruńskimi rekolekcjami

    W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

  • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

    Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu