Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 29 listopad 2022

Opracowywane dokumenty planistyczne przewidują, iż w przyszłości w okolicach ulic Andersa, Szlakowej, Igrzyskowej i Bydgoskich Olimpijczyków miałyby powstać nowe bloki mieszkalne, obecnie jest to obszar zalesiony, mieszkańcy nazywają go leśnym parkiem i chcą zmiany decyzji. Ostateczny głos ma należeć do radnych.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 29 listopad 2022 20:57

Jakie działanie ma adiuwant rzepak?

Olej rzepakowy jest stosowany od ponad 5000 lat jako olej do gotowania i jako środek leczniczy. Jest to roślina jednoroczna spokrewniona z gorczycą, kapustą i rzepą, dostarczająca wartości odżywczych do diety człowieka. Uważany jest za jeden z najzdrowszych olejów roślinnych ze względu na wysoką zawartość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (56%). Do jego ochrony niezbędny jest dedykowany adiuwant.

Opublikowano w Polecane

Odcinek południowej obwodnicy Torunia w ramach drogi ekspresowej S-10 jest dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dość pechowy, o ile na pozostałych trzech (od węzła Bydgoszcz Stryszek, przez Emilianowo i Solec Kujawski pod sam Toruń) podpisane są już umowy z wykonawcami na tym odcinku pojawiały się problemy - w poniedziałek 28 listopada po raz trzeci dokonano wyboru najlepszej oferty.

Opublikowano w Regionalne

Z ostatniej korekty budżetu na 2022 rok Koronowa deficyt tegoroczny wyniesie prawie 30 mln zł czyli 18% dochodów, sytuacja na pewno mogąca budzić niepokój, projektu na 2023 rok nie znamy, bo nie został jeszcze opublikowany pomimo ustawowego obowiązku (do połowy listopada), w środę natomiast Rada Miejska zajmie się swoimi dietami, łaskawie nazywając swoje działania obniżkami.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

W poniedziałek Sejmik Województwa zdecydował o przekazaniu czterem regionom na Ukrainie łącznie 300 tys. zł – wsparcie to ma pozwolić na zaopatrzenie Ukraińców w agregaty prądotwórcze, śpiwory oraz przenośne kuchenki gazowe. Jest to odpowiedź na ostatnie działania Rosji, która oparła swoje działania na niszczeniu infrastruktury cywilnej, przez co powstają ogromne problemy z dostępnością prądu.

Opublikowano w Regionalne

Infrastruktura Park&Ride w Bydgoszczy w większości lokalizacji świeci pustkami, nie będzie niczym nadzwyczajnym stwierdzenie, że więcej wydajemy obecnie więcej na utrzymanie infrastruktury i prąd, niż przynosi to wpływów, dlatego konieczne jest podjęcie w miarę szybko działań naprawczych. Wymagać będzie to jednak mentalnego odcięcia się Rady Miasta od radykalnych postulatów środowisk które upatrują wszelkich nieszczęść w samochodach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Most Grunwaldzki biegnie wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej nieopodal ulicy Bronikowskiego, po wybudowaniu nowych mostów przylegających do Węzła Zachodniego jego znaczenie dla ruchu zmalało, służy on głównie obsłudze ruchu w kierunku wspomnianej ulicy Bronikowskiego. Od pewnego czasu dostrzegane jest jednak zapadanie się nasypu na stronie mostu przylegającej do ulicy Bronikowskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Afera z toruńskimi rekolekcjami

    W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

  • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

    Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu