Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 19 listopad 2022

W czwartek ZDMiKP rozstrzygnął przetarg na dostawę energii elektrycznej w pierwszym półroczu 2023 roku potrzebnej do oświetlenia bydgoskich ulic. Oświetlenie ulic to jednak tylko jedna z potrzeb na dzisiaj nie ma wykonawcy do funkcjonowania instytucji miejskich czy zasilania tramwaju. Jak informowaliśmy w ostatnim czasie – w ostatnim przetargu dla Bydgoskiej Grupy Zakupowej nie wpłynęła żadna oferta, natomiast w czasie podjęcia rozmów przez ratusz z Enea w trybie z wolnej ręki ta państwowa spółka nie wyraziła zainteresowania dostawą energii na potrzeby Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Uroczystym zapaleniem lampek na wielkiej choince, która stanęła na płycie Starego Rynku oraz iluminacji świetlnych rozpoczął się tegoroczny Bydgoski Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do 22 grudnia Przed nami zatem przeszło miesiąc jarmarku, pierwszy raz mamy jednak sytuację, że lampki choinkowe zapalone są mniej więcej w połowie listopada.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak pokazują badania przeprowadzone przez KidsRights we współpracy z Szkołą Ekonomiczną Erasmus i Międzynarodowym Instytutem Badań Społecznych Erasmus, nie mamy powodów do zadowolenia. Organizacja przeanalizowała, w jaki sposób prawa dziecka są przestrzegane na całym świecie oraz w jakim stopniu kraje są zaangażowane w ich poprawę. Wynik? Polska zajmuje w nim dopiero 123 miejsce na 185. przebadanych krajów. Wyżej w rankingu znalazły się takie państwa jak: Kazahstan, Albania czy Iran. Międzynarodowy Dzień Praw dziecka, przypadający na 20 listopada, jest więc okazją do tego, by m.in. przypomnieć dorosłym, o ogromnej roli, jaką pełnią w przestrzeganiu praw najmłodszych. Fundacja Happy Kids, jako organizacja specjalizująca się w opiece nad dziećmi pozbawionymi opieki rodziców biologicznych, zwraca szczególną uwagę na prawa 16. tys. z nich przebywających w domach dziecka.

Opublikowano w Regionalne

Zespół ze Stanford Medicine zdołał wszczepić myszom obce komórki trzustki bez leków obniżających odporność. Gryzonie trwale odzyskały zdrowie. Podobna metoda może też pomóc w transplantacjach narządów - sądzą naukowcy.

 

Opublikowano w Magazyn

,,Zadbana Gmina” - to nazwa aplikacji, która ma ułatwić komunikację mieszkańców gminy Białe Błota z urzędem. Celem aplikacji jest zgłaszanie przez mieszkańców usterek i problemów wymagających naprawy – może być to dziura w chodniku, popękana barierka, czy uszkodzenia na przystankach autobusowych. Kilka lat temu taką aplikację ,,Dbamy o Bydgoszcz” wprowadziła właśnie Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

    Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

  • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

    ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu