Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 14 listopad 2022

10 listopada mógł być w Bydgoszczy świętem, tego dnia otwarta została pierwsza stała ekspozycja w Młynach Rothera, ten dzień zostanie jednak zapamiętany jako czarna data w historii bydgoskiego dziennikarstwa – najważniejsze bydgoskie media solidarnie zbojkotowały otwarcie wystawy, musząc w ten sposób upominać się o podstawowe wartości. Kością niezgody stał się wydawany przez pracowników Urzędu Miasta portal i gazetka, które próbują udawać niezależne media.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 14 listopad 2022 17:16

72-latek zabił żonę. Tragedia w Gniewkowie

W piątek 11 listopada, gdy obchodziliśmy Święto Niepodległości, policjanci zaniepokojeni brakiem kontaktu z 64-letnią kobietą zaczęli jej poszukiwania, tego dnia odkryli jej zwłoki, od razu pojawiły się wątpliwości, że do śmierci mogło dojść z udziałem innej osoby. Już tego dnia główne podejrzenia padły na jej 72-letniego męża, którego zaczęto poszukiwać.

Opublikowano w Inowrocław

 14 proc. Polaków nie spłaca swoich zobowiązań na czas – wynika z Indeksu kondycji finansowej Polaków przygotowanego przez KRUK SA z okazji ogólnopolskiego Dnia bez Długów, który obchodzony jest 17 listopada. Odsetek ten może wkrótce być wyższy, ponieważ 21 proc. Polaków źle ocenia swoją aktualną sytuację finansową, a 53 proc. jako przeciętną. Co więcej, 46 proc. badanych spodziewa się jej pogorszenia w ciągu nadchodzącego roku. – Przerażający jest fakt, że 19 proc. Polaków, w momencie utraty przychodów i bez możliwości zapożyczenia się, będzie w stanie utrzymać się tylko przez około tydzień – mówi Agnieszka Salach, rzeczniczka prasowa KRUK SA.

Opublikowano w Regionalne

W tygodniu roboczym na pierwszym bydgoskim parkingu Park&Ride (Czyżkówko przy Węźle Zachodnim) trudno zobaczyć jakikolwiek zaparkowany pojazd, w niedzielę pojedyncze się pojawiają w czasie Mszy Świętych (trudno powiedzieć czy wjeżdżający zdają sobie sprawę, że za tę godzinkę zapłacą 6 zł, bo przed wjazdem nie ma żadnego cennika). Dosłownie obok natomiast samochody zaparkowane są pojazd na pojeździe, zawalona samochodami jest też okoliczna ulica Koronowska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przez najbliższe 5 lat myśliwce amerykańskiej armii stacjonujące w Europie będą serwisowane w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy. To efekt umowy zawartej przez WZL2 z amerykańską firmą AAR. Kilka dni temu pierwsza amerykańska maszyna trafiła do Bydgoszczy, w poniedziałek 14 listopada nastąpiło oficjalne przekazanie w obecności ambasadora Stanów Zjednoczonych Marka Brzezińskiego, który z ogromnym uznaniem mówił o działaniach transformacyjnych jakie przeszła przez ostatnie lata Polska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Grupa Oponeo.pl to jedna z ważniejszych polskich marek, warto wiedzieć, że jej główna siedziba mieści się w Bydgoszczy. Ostatnio Oponeo podsumowało III kwartał 2022 roku chwaląc się wzrostem przychodów o 31,4%, które wyniosły w tym okresie blisko 319 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Afera z toruńskimi rekolekcjami

    W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

  • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

    Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu