Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 04 październik 2022
środa, 05 październik 2022 00:41

Literaci budują polsko-ukraińską współpracę

,,Muzy nad Brdą i Dnieprem” to tytuł polsko-ukraińskiej poezji wydanej w ramach współpracy miast partnerskich Bydgoszczy i Czerkas. Publikacja jest dwujęzyczna, jej premiera miała miejsce pod koniec września w Muzeum Tarasa Szewczenki w Krzemieńczuku. Publikację sfinansowano z budżetu Bydgoszczy. Jest ona dwujęzyczna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ulica Duńska w Białych Błotach łączy rondo turbinowe przy ulicy Szubińskiej z miejscowością Białe Błota. Słowo ulica to jednak dzisiaj mocne nadużycie, bowiem kilkaset metrów to droga leśna, stąd też nie jest ona zbyt uczęszczana. Utwardzenie Duńskiej mogłoby zmniejszyć korki na Szubińskiej, bowiem pojazdy docelowo dojeżdżające do Białych Błot mogłyby szybciej zjechać zmniejszając kongestię.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę 1 października inowrocławscy policjanci byli świadkami jak kierujący rowerem nie zastosował się do czerwonego światła na przejeździe kolejowym, omijając zamknięte rogatki. Zachowanie rowerzysty zasługuje na potępienie, natomiast nie sposób zauważyć, że policjanci chcąc go ukarać również ominęli rogatki.

Opublikowano w Inowrocław

Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 04 październik 2022 12:43

1. FESTIWAL FILMÓW POLSKICH "WISŁA" W MACEDONII

Rok 2022 skierował bieg „Wisły” na wiele nowych torów - odwiedziliśmy po raz pierwszy Bułgarię, Rumunię, Słowenię, a już na początku października polska kinematografia znajdzie swoje miejsce również na ekranach macedońskich kin. Odbędzie się to w ramach dwóch festiwali filmowych mających miejsce w stolicy kraju, Skopje: Giffoni oraz KineNova.

Opublikowano w Magazyn

Radny Jarosław Wenderlich ujawnił treść wystąpienia pokontrolnego jakie w zakresie nadzoru właścicielskiego wystosowała Najwyższa Izba Kontroli do Miejskich Zakładów Komunikacyjnych Dowiadujemy się z niej, iż ZDMiKP (czyli Miasto Bydgoszcz) zalega za lata 2017-2019 MZK kwotę 31,6 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 04 październik 2022 11:16

Komisja senacka jednogłośna przeciwko lex Biziel

Obradująca we wtorek rano senacka Komisja Zdrowia wnioskuje, aby Senat z ustawy o diagnostach laboratoryjnych usunął zapisy, które miałyby zakazać rektorom uczelni medycznych likwidowania szpitali bez zgody ministrów zdrowia i szkolnictwa wyższego, ten zapis miałby zablokować likwidację szpitala Biziela w Bydgoszczy, do czego dąży rektor UMK. Stąd też używany przez nas zwrot lex Biziel. Komisja senacka była jednomyślna, czyli także senator z PiS była przeciwko.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 04 październik 2022 06:57

W Fordonie wciąż można polować

Wał przeciwpowodziowy nad Wisłą w Starym Fordonie to popularne miejsce spacerów i rekreacji, znajduje się ono jednak w granicach obwodu łowieckiego 188 Stowarzyszenie MODrzew z Bydgoszczy wraz z Radą Osiedla Nowy Fordon wniosły o zmianę granic obwodu, aby nie obejmował on tej przestrzeni. Przed tygodniem Sejmik Województwa bez głosów sprzeciwu ten wniosek jednak odrzucił.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

  • Sejmik Województwa krytycznie o powołaniu przez rząd komisji ds. rosyjskich wpływów

    Duże kontrowersje w Polsce, ale też za granicą, bowiem obok niepokoju wyrażanego przez Brukselę, sprawę komentuje też Waszyngton – budzi powołanie decyzją większości parlamentarnej Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo. Komisja, którą kierować będą politycy, może bowiem eliminować z życia publicznego np. przedstawicieli opozycji. Głos w tej sprawie jako pierwszy z samorządów wojewódzkich zabrał Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wiadomości z regionu