Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 25 październik 2022

W wakacje prowadzone były prace mające na celu poprawić estetykę płyt na bydgoskim Starym Rynku. Efekty tych prac były obiecujące,bowiem poprawa estetyki była zadowalająca, po kilku tygodniach część płyt jest znowu zabrudzona i raczej takiego efektu się nie spodziewaliśmy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obowiązek ubezpieczenia dotyczy nie tylko samochodów osobowych, ale też wszystkich pojazdów, które zostały zarejestrowane na terenie Polski. Jedyny wyjątek to samochody zabytkowe, które nie są wykorzystywane do celów zarobkowych, więc posiadając na przykład małe auto dostawcze, również jesteśmy zobowiązani do załatwienia mu ubezpieczenia. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu małego samochodu dostawczego?

Opublikowano w Polecane

W ubiegłym tygodniu Inowrocławiem, ale też całym regionem wstrząsnęło zabójstwo 13-letniej Nadii, którego dokonać miał 18-latek. Wciąż prokuratura ostrożnie informuje o swoich ustaleniach, jest to natomiast temat, którym żyją mieszkańcy, a w szczególności osoby, które widywały ofiarę w szkolę. Radni Jan Gaj i Maciej Basiński zwrócili się do prezydenta z prezydenta z prośbą zorganizowania w podległych miastu szkołach zajęć psychologiczno-pedagogicznych.

Opublikowano w Inowrocław

- Jestem wzruszony tym co dzisiaj czynicie dla pamięci, szacunku i uznania tego pokolenia, które w czasie tej straszliwej wojny walczyło o swoją Ojczyzną – mówił w maju 2017 roku, w rocznicę zakończenia II wojny światowej, z ogromnymi emocjami płk. Bogdan Jagodziński, prezes kujawsko-pomorskiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Tak emocjonujących wystąpień publicznych miał więcej, ostatnio przekazała stery w Związku młodszym od siebie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Rada Miasta głosować będzie nad ustanowieniem Placu Praw Kobiet przed dawnym centrum handlowym Drukarnia, który sąsiaduje bezpośrednio z ulicą Gdańską. O nadanie tej nazwy wnioskowały m.in. Ogólnopolski Strajk Kobiet i Obywatele RP. Do tej pory to miejsce nazywane było nieformalnie Placem Centralnym.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 25 październik 2022 12:07

10 lat Portalu Kujawskiego

25 października 2012 roku na Portalu Kujawskim ukazała się relacja z konferencji prasowej radnego Tomasza Regi i młodego polityka, wówczas jeszcze bez funkcji publicznej Łukasza Schreibera, konferencja dotyczyła kłopotów zakładów chemicznych Zachem – wówczas zapewne mało kto przewidywać, że po dekadzie będziemy mówić o tej osobie jako prawej ręce premiera jako przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów. Wówczas trudno było przewidzieć jak potoczą się losy Portalu Kujawskiego, dzisiaj po dekadzie możemy świętować jubileusz 10-lecia istnienia.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz desygnowała na funkcję prezesa Edwarda Hartwicha, który te obowiązki pełni od lipca. Pytania o brak konkursu padły na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa, marszałek Piotr Całbecki zapowiedział, że docelowo jest taki konkurs.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich latach ciągi rowerowe powstały m.in. na Rondzie Grunwaldzkim, Placu Poznańskim, przebudowana została też Focha i Grunwaldzka. Ratusz ma plan na kolejne ciągi, w tym dość słynna już ulica Wyzwolenie i Sudecka w Fordonie, o którą mieszkańcy zabiegają od wielu lat. ZDMiKP niedawno wybrał wykonawcę na opracowanie koncepcji programowo-funkcjonalnych, które mają przygotować inwestycje do realizacji oraz pomóc pozyskać dofinansowanie unijne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu