Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 24 październik 2022

Nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie mówię, to przekaz jaki niosą trzy japońskie małpy z Mizaru. To też zasada jaką praktykuje chociażby wójt Osielska Wojciech Sypniewski, który udzielił patronat nad targami książki, których jednym z ważniejszych punktów była prezentacja książki byłego posła Pawła Skuteckiego o eksperymentach medycznych niemieckich koncernach w obozach koncentracyjnych, zresztą współorganizatora całych tych targów. O tym jaka jest aluzja tej książki wójt zapewne nie wie, albo inaczej – nie chce wiedzieć, aby nie burzyć swojego świętego spokoju.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rzutem na taśmę, w ostatnim możliwym dniu, Polregio oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie podpisały umowę w sprawie obsługi połączeń regionalnych od grudnia do grudnia 2030 roku. Wartość kontraktu to ok. 800 mln zł. Dla pasażerów podpisanie tej umowy może oznaczać stabilizację, bowiem zasady ustalone na wiele lat, w przypadku Polregio będzie to rekordowy na terenie kujawsko-pomorskiego kontrakt.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu głosami koalicji podniosła stawki podatków od nieruchomości. Przy tej okazji rozgorzała gorąca dyskusja o finansach samorządów i skutkach rządowych reform, poruszono także kwestię, iż Inowrocław przeliczeniu na mieszkańca jest jednym z najmniejszych beneficjentów Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Opublikowano w Inowrocław

- Wszyscy jesteśmy tą wojną zmęczeni, ale to nie zmienia faktu, że pomoc jest potrzebna i bez tej pomocy Ukraina będzie działała dużo sprawniej – mówi nam Justyna Gotowicz, inicjatorka niedzielnej akcji szycia siatek maskujących dla ukraińskich żołnierzy. O pomocy dla Ukrainie nie mówi się już tyle co wiosną, ale w Bydgoszczy wciąż organizowane są transporty z pomocą, obecnie trwają przygotowania do wysłania 13-tego transportu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 24 październik 2022 11:58

Sukces rozmów z Polregio ogłoszono przedwcześnie

W środę Urząd Marszałkowski poinformował lakonicznie, że rozmowy z Polregio regulujące zasady współpracy do grudnia 2030 roku zostały wynegocjowane, umowa podpisana miała zostać dzisiaj (24 października). W trakcie dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa dowiedzieliśmy się, że wciąż nie wszystko zostało dogadane, na razie zatem podpisanie umowy zostało wstrzymane. Na niedomiar złego, termin zobowiązania ofertą oferentów w tym przetargu mija dzisiaj, stąd też niepodpisanie tej umowy dzisiaj mogłoby wywołać poważne perturbacje.

Opublikowano w Regionalne

W kwietniu 2021 roku minister Mariusz Błaszczak podpisał z Amerykanami umowę na dostawę do Polski pięciu samolotów transportowych C-130H, nazywane popularnie Herculesami, które amerykańska armia wykorzystywała do 2017 roku. W poniedziałek 17 października w Bydgoszczy wylądowała druga tego typu maszyna, która przejdzie teraz serwis w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

    Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

  • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

    ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu