Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 17 październik 2022

Ulica Duńska łączy najprościej mówiąc rondo turbinowe przy ulicy Szubińskiej za miejscowością Białe Błota – pozwala zatem samochodom jadącym z Bydgoszczy czy to od strony Szubińskiej czy Miedzynia do Białych Błot, zjechać szybciej, odciążając biało-błocki odcinek ulicy Szubińskiej. Problemem jest jednak to, że jest to droga leśna, stąd też mało kto z niej korzysta. Zmieni się to może po jej utwardzeniu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 17 październik 2022 17:52

Konsul honorowy Węgier z wysokim odznaczeniem państwowym

Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi nadało węgierskie państwo Markowi Pietrzakowi, konsulowi honorowemu Węgier w Bydgoszczy. Jest to dowód uznania za propagowanie inicjatyw polsko-węgierskich przez wiele lat. Uroczystość nadania orderu miała miejsce w ambasadzie w Warszawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na rok przed wyborami parlamentarnymi zajmujący się profesjonalnie politycznymi badaniami opinii publicznej Marcin Palade opublikował badania podziału mandatów dla poszczególnych okręgów, bowiem polski system wyborczy opiera się na wyborze parlamentarzystów bezpośrednio z okręgów.

Opublikowano w Regionalne

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsie we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa organizuje ogólnopolski konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. Za nami etap półfinałowy, w którym wyłoniono najlepsze koło z województwa kujawsko-pomorskiego oraz reprezentanta województwa w ogólnopolskim finale. Półfinał odbył się w Kowalu pod Włocławkiem.

Opublikowano w Inowrocław

Po niespełna roku obowiązywania Polskiego Ładu ekonomiści podsumowali jego sposób działania i wprowadzone zmiany. O ile przyznają, że niektóre założenia są godne pochwały, o tyle jako całość program się ich zdaniem nie broni ze względu na zbyt szybkie tempo wprowadzania zakrojonego na tak wielką skalę projektu, złą komunikację z rynkiem i podatnikami, a także bieżące poprawki wprowadzane pospiesznie wskutek niezadowolenia społecznego. Trudno też według nich usprawiedliwić niepowodzenie przedsięwzięcia wyłącznie wydarzeniami zewnętrznymi, takimi jak wojna w Ukrainie.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Afera z toruńskimi rekolekcjami

    W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

  • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

    Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu