Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 23 październik 2018
wtorek, 23 październik 2018 23:54

Droga Rafała Bruskiego do trzeciej kadencji

Prezentujemy filmowe podsumowanie zmagań kampanijnych prezydenta Rafała Bruskiego, który został wybrany w niedzielę na trzecią kadencję. Bruski uzyskał rekordowy wynik ok. 76 tys. głosów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Toruń był tym okręgiem, który znacząco wpłynął na układ mandatów w Sejmiku Województwa. Wybory wygrała Koalicja Obywatelska, ale o przewadze w liczbie mandatów zdecydowały wyniki z Torunia. 14 mandatów – KO, 11 mandatów PiS, 4 PSL i 1 SLD.

Opublikowano w Regionalne

PKP SA wraz z Bydgoskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym planują utworzyć spółkę celową, która miałaby zająć się rozbudową węzła kolejowego przy stacji Bydgoszcz – Emilianowo, w kierunku terminalu przeładunkowego drogowo-kolejowego.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 23 październik 2018 19:51

Rekordowy wynik Jasiakiewicza

O ile czekamy cały czas na oficjalne wyniki wyborów do sejmiku, to już od dobrej doby znamy je w okręgu nr 1 obejmujący Miasto Bydgoszcz. Wygrał radny Roma Jasiakiewicz uzyskując 26.379, co jest jak na razie rekordem dla tego okręgu. Jasiakiewicz podwoił swój wynik z wyborów w 2014 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

O godzinie 21 miną dwie doby od zakończenia głosowania, a cały czas nie są znane wyniki wyborów do Sejmiku Województwa, które pozwolą zacząć spekulować o ewentualnych koalicjach. Wiemy tylko, że wygrała je według sondażowego badania Koalicja Obywatelska, ale już niekoniecznie w jakim stosunku.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 23 październik 2018 19:15

Jak wyglądały wybory w powiecie bydgoskim?

W Bydgoszczy wybory pewnie wygrał w I turze Rafał Bruski. Do ponownych głosowań dojdzie natomiast w niektórych podbygoskich gminach, gdzie przed drugą turą bywa dość ciekawie. Sprawdzamy jak wybory wypadły w powiecie bydgoskim.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 23 październik 2018 12:41

Jaka będzie nowa Rada Miasta?

Zapewne o nowym składzie Rady Miasta Bydgoszczy pojawi się wiele komentarzy, dzisiaj skupimy się jednak na aspektach statystycznych – blisko 40% składu Rady to będą nowe twarze w porównaniu ze składem z kadencji 2014-2018, z tego 32% to będą debiutanci, którzy z działalnością w samorządzie rozpoczną swoją przygodę.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 23 październik 2018 12:30

Stara, a potem nowa kadencja

Część nowo wybranych radnych otrzymała już potwierdzenie, że będzie zasiadać w samorządach w kadencji 2018-2023, pozostali zapewne ze zdenerwowaniem czekają jeszcze na wyniki wyborów. Zanim złożą ślubowania minie jednak blisko miesiąc. Mamy bowiem dość niespotykaną sytuację.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 23 październik 2018 12:22

W Radzie Miejskiej bez SLD

Wybory do Rady Miejskiej Inowrocławia wygrało Porozumienie Ryszarda Brejzy, na remis w liczbie mandatów poszedł PiS i Koalicja Obywatelska. Będzie to historyczna Rada Miejska, bo bez udziału radnych SLD.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Lipiec 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

    Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu