Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 09 maj 2016
wtorek, 10 maj 2016 00:05

133 urodziny Leona Barciszewskiego

Przez 7 lat był prezydentem Bydgoszczy, jego służbę miastu przerwała śmierć, z rąk barbarzyńców, którzy najechali gród nad Brdą jesienią 1939 roku. Leona Barciszewskiego śmiało możemy wpisywać do grona najwybitniejszych bydgoszczan.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek w węgierskim parlamencie odbyła się 3. Konferencja Przyjaciół Węgier, której celem było upamiętnienie 60-tej rocznicy rewolucji z 1956, która wybuchał w Budapeszcie. Polskę reprezentował w tym wydarzeniu Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Wizyta najwyższego przedstawiciela polskiego parlamentu, była kolejną po odwiedzinach premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy w Budapeszcie.

Opublikowano w Magyar Hirek

Do zdarzenia doszło w sobotę na ulicy Jagiellońskiej. W związku z obchodzonymi dzień później uroczystościami rocznicy zakończenia II wojny światowej, na latarniach w centrum miasta wywieszone były biało-czerwone flagi. Operator monitoringu miejskiego zauważył jak pijany mężczyzna znieważa polską flagę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami pierwszy tydzień rowerowej rywalizacji europejskich miast – European Cycling Challenge 2016. Wyklarowała się już klasyfikacja przejechanych przez mieszkańców konkretnych miast kilometrów. Bydgoszczanie są w tej zabawie debiutantami i klasyfikują się na wysokim piątym miejscu, ale gonić nas próbują Szwedzi, Włosi i Francuzi.

Opublikowano w Bydgoszcz

 Przewrót w miejskich strukturach PiS-u w Inowrocławiu nie podoba się radnym Rady Miejskiej, którzy w wyborach samorządowych startowali z komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. W praktyce oznacza to, że partia rządząca, w Radzie Miejskiej Inowrocławia nie funkcjonuje. Sytuacja ta pokazuje tylko, jak mocno napięte są relacje z PiS-ie na Kujawach.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu