Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 07 maj 2016
sobota, 07 maj 2016 22:28

Zagrożenia jakie może nieść TTIP

Negocjowane pomiędzy Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi oraz Kanadą porozumienie handlowe nie jest tematem zbyt często pojawiającym się w polskich mediach. Ostatnio głośno o TTIP zrobiło się za sprawą wycieków z przebiegu negocjacji, jakie zaprezentowali aktywiście Greenpleace. Wycieków, bowiem wiele aspektów dotyczących TTIP objętych jest ścisłą tajemnicą.

Opublikowano w Regionalne

Po raz siódmy na Wyspie Młyńskiej pojawiły się ,,Bydgoskie Dywany Kwiatowe”. Z tysięcy tulipanów i płatków utkano przepiękny dywan, który nawiązuje w tym roku do dwóch ważnych jubileuszów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Działacze partii Janusza Korwin-Mikke w Bydgoszczy uważają, że skoro Rada Miasta stwierdziła, że będzie respektować również nieopublikowane orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, to powinna również konsekwencje respektować wyroki innych sądów. Młodzi politycy odnieśli się do kwestii pobieranie opłat za parkowanie w soboty oraz do sprawy herbu spółki piłkarskiej WKS Zawisza Bydgoszcz SA.

Opublikowano w Bydgoszcz

Linia kolejowa 241 jest od kilku lat nieużywana. Infrastrukturą dworca w Koronowie zarządza Stowarzyszenie Szczęśliwa Dolina, przez co stał się on miejscem życia społecznego. Co roku na dworcu odbywa się kilka imprez, w tym roku odbywać będą się też przejazdy drezynami w kierunku Tucholi.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
sobota, 07 maj 2016 11:56

Zawisza na sprzedaż?

Zapowiadany szybki powrót Zawiszy Bydgoszcz do Ekstraklasy wydaje się dzisiaj niezbyt prawdopodobnym scenariuszem. Przed nami co prawda jeszcze kilka kolejek I ligi, ale szansę Zawiszy są już tylko matematyczne na przeskoczenie Arki Gdynia i Wisły Płock. Coraz więcej dociera do nas sygnałów, iż większościowy udziałowiec klubu Radosław Osuch będzie chciał się akcji Zawiszy pozbyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niewykluczone, że od 2017 roku na odcinku Bydgoszcz – Toruń linii kolejowej maksymalna prędkość zostanie podwyższona do 140 km/h (dzisiaj 120 km/h). PKP PLK rozstrzyga właśnie przetarg na remont odcinka Aleksandrów Kujawski – Kutno. Docelowo możemy się zatem spodziewać prędkości 140 km/h dla odcinka Bydgoszcz – Toruń – Włocławek – Kutno. Szybciej dojedziemy pociągiem do Warszawy, Łodzi czy Krakowa; BiT City jednak raczej nie przyśpieszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu