Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 06 maj 2016

Wśród inowrocławskiej młodzieży znajduje się wiele obiecujących talentów sportowych, dlatego też od 2009 roku prezydent Inowrocławia przyznaje najzdolniejszym stypendia sportowe. W tym roku prezydent Ryszard Brejza postanowił przyznać roczne stypendium, wypłacane co miesiąc, sześciu sportowcom. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się wczoraj w ratuszu.

Opublikowano w Inowrocław

Pod koniec marca pisaliśmy o przyjętej przez Zarząd Województwa propozycji określenia obszarów funkcjonalnych w na terenie województw kujawsko-pomorskiego. Zakłada ona powstanie trzech wielkich obszarów funkcjonalnych, w tym miejskiego bydgosko-toruńskiego. Przeciwko takim zapisom zamierza protestować Urząd Miasta Bydgoszczy. Zgodnie z ustawą Zarząd Województwa będzie musiał skonsultować ten dokument planistyczny z samorządami powiatowymi i gminnymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Najprawdopodobniej jeszcze w maju zostaną zakończone odbiory techniczne stacji kolejowej Bydgoszcz Błonie. Odbędzie się to zatem z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pociągi relacji Bydgoszcz – Inowrocław szybko najprawdopodobniej się na niej nie zatrzymują, gdyż Przewozy Regionalne uwzględnić chcą ją dopiero w rozkładzie jazdy, który obowiązywać będzie od połowy grudnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu