Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 05 maj 2016

Orzeczenie Sądu Apelacyjnego dotyczące herbu spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA zdaniem przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Tomasza Regi, wymagać będzie zbadania postępowania nadzoru właścicielskiego miasta przez radnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzień 3 maja 1791 roku stał się wielkim świętem, gdyż zjednoczony naród Polski zrobił ważny krok w kierunku naprawy Rzeczypospolitej. Zupełnie inaczej wyglądał dzień obchodów 225-tej rocznicy tego wydarzenia w Bydgoszczy, gdy politycy i samorządowcy oraz ich zwolennicy, rozeszli się podzieleni na dwa obozy. Dość podobna atmosfera panuje w całym kraju, dlatego też warto zadawać sobie pytanie dokąd idziesz Polsko? Dokąd prowadzicie ją politycy i samorządowcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Europoseł Janusz Zemke wystosował do Komisji Europejskiej zapytanie o brak rewitalizacji linii kolejowych nr 356 (Bydgoszcz – Szubin – Kcynia) i 281 (Chojnice – Więcbork – Nakło – Kcynia). Podobne zapytanie wcześniej złożył europoseł Kosma Złotowski.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Radni klubu SLD Lewica Razem wraz z Polskim Związkiem Emerytów i Rencistów chcą powołać do życia Bydgoską Kartę Seniora, która upoważniałaby do dodatkowych zniżek dla seniorów. Karta wydawana miałaby być osobą powyżej 60 roku życia. Powodzenie inicjatywy w dużej mierze zależeć ma od zainteresowania prywatnych podmiotów. Podobne karty funkcjonują już w kilku dużych polskich miastach m.in. w Krakowie.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek rozpocznie się na Łuczniczce trzydniowe święto piwa ,,Beergoszcz”. Już teraz posiadacze aplikacji mobilnych mogą pobrać bezpłatną aplikację ,,Polski Kraft”, będącą przewodnikiem po świecie rodzimych piw rzemieślniczych. W dniach 6-8 maja ta aplikacja będzie również doskonałym przewodnikiem po festiwalu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwszy miesiąc funkcjonowania rządowego programu Rodzina500+ już za nami. Wojewoda kujawsko-pomorski wraz z ministerstwem rodziny, pracy i polityki społecznej zaprezentował pierwsze podsumowania oraz prognozy korzyści jakie przyniesie ten program.

Opublikowano w Regionalne

W marcu z dość dużą powagą w tym roku obchodzone były uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Inowrocławski Klub Dyskusyjny wraca do tematu uhonorowania żołnierzy podziemia antykomunistycznego poprzez nazwanie ich imieniem skweru pomiędzy ulicami: al. Niepodległości, Prymasa Józefa Glempa oraz ogródkami działkowymi.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 05 maj 2016 13:42

Kruszwicki Bachus już bezpieczny

Kruszwicki "Bachus" został uratowany przed dalszym niszczeniem. Dzisiaj odbył się demontaż figury oraz jej zabezpieczenie.

Opublikowano w Kruszwica

Wczoraj PKP SA poinformowało o zerwaniu umowy z wykonawcą przebudowy inowrocławskiego dworca kolejowego. Przyczyną takiej decyzji było m.in. niedotrzymywanie terminów oraz niepłacenie w terminie pracownikom i podwykonawcą. Urząd Miasta Inowrocławia uważa, że taki obrót spraw był do przewidzenia, gdyż już wcześniej pojawiały się sygnały, iż tak współpraca z tym wykonawcą może się zakończyć.

Opublikowano w Inowrocław

Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Złotym Krzyżem Zasługi Edward Małachowskiego, wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Kolejowych w Bydgoszczy. Placówka co prawda nie funkcjonuje już od ponad dekady, to wpisał się na trwałe w dzieje bydgoskiego szkolnictwa. Dzisiaj pojawia się wiele głosów, iż zamknięcie szkoły było błędem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu