Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 04 maj 2016

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy nadała Gimnazjum nr 56 w Bydgoszczy imię Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Korzenie tej organizacji sięgają 1832 roku i dla wielu bydgoszczan jest ona przyczynkiem do dumy. TMMB w placówce tej promuje regionalistyczną postawę już od dłuższego czasu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Koszykarki Artego Bydgoszcz ponownie wicemistrzyniami Polski. Tytuł obroniła Wisła Can-Pack Kraków. 

 

Opublikowano w Sport

Decyzją Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z 24 lutego uchylił uchwałę zgromadzenia akcjonariuszy spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA o zmianie herbu, w którym litera ,,Z” występuje na żółtym tle. W praktyce oznacza to, że klub nie może używać tego znaku w rozgrywkach ligowych, gdyż powinien wykorzystywać herb na białym tle. Ten z kolei decyzją Urzędu Patentowego do stycznia 2026 roku jest własnością

Opublikowano w Bydgoszcz

Inowrocławianie na przebudowę dworca PKP poczekają przynajmniej kilka miesięcy. PKP SA poinformowało, że zerwana została umowa z wykonawcą, który nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań wobec inwestora. Oznacza to, że przebudowa dworca wydłuży się po raz kolejny.

Opublikowano w Inowrocław

Najwyższa Izba Kontroli oceniła pracę Straży Miejskich w 16-tu największych miastach Polski. Naszych strażników oceniono jako jednych z bardziej wydajnych, NIK stwierdził jednak małe nieprawidłowości w kwestiach organizacyjnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu