Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 31 maj 2016

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego brali udział w obradach Rady Miasta Bydgoszczy i komisji merytorycznych. Rozmawiano o stanie bezpieczeństwa sanitarnego, który oceniono na dobry. Część radnych dopytywała o główne zagrożenia wskazywane przez Inspektora Sanitarnego – coraz bardziej wzmożone ruchy antyszczepionkowe oraz wciąć pojawiający się problem obrotu tzw. dopalaczami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak udało nam się ustalić komisja ds. licencji klubowych nie przyznała Zawiszy Bydgoszcz licencji na występy w I i II lidze. Od tej decyzji klub może się w ciągu pięciu dni odwołać, ale jak nieoficjalnie ustaliśmy, spełnienie wymogów nakreślonych przez władze ligi będzie graniczyć z cudem. Rozpoczyna się zatem walka, aby móc wystartować przynajmniej w III lidze.

Opublikowano w Sport

Jako przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska zgłosiłem inicjatywę przyjęcia stanowiska przez Radę Miasta Bydgoszczy, w którym poparliśmy postulaty radnego. W głównej mierze wskazaliśmy, iż linia kolejowa nr 356 na odcinku Bydgoszcz – Szubin – Kcynia – granica województwa, będzie kluczowym elementem tworzonej Metropolii Bydgoszcz. Z racji zapisania rewitalizacji przedmiotowej linii kolejowej w Regionalnym Programie Operacyjnym, nasz niepokój związany z działaniami Zarządu Województwa, został skierowany również do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude Junckera.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej radny Stefan Pastuszewski, który badał jedną ze skarg dotyczących inwestycji na oddziale chirurgicznym Szpitala Miejskiego, wniósł o uznanie skargi na prezydenta za zasadną, czyli o uznanie, iż postąpił on niezgodnie z prawem i o skierowanie sprawy do dalszego zbadania przez Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nieco ponad tydzień rozpocznie się we Francji turniej piłkarski Euro 2016. Władze Inowrocławia już dzisiaj zapowiadają, że strefy kibica na inowrocławskim rynku nie będzie, gdyż stawki jakie dyktuje stacja Polsat za możliwość pokazywania meczów są niedopuszczalne.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 31 maj 2016 13:51

Rząd zapowiada rewolucję podatkową

Podatki mają być prostsze i sprawiedliwsze – zlikwidowany zostanie PIT, ZUS i ubezpieczenie zdrowotne. Jak tłumaczy szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk nie może być tak, że obecnie biedniejsi płacą podatki wyższe od bogatszych. Szczegóły planowanych przez rząd zmian podatkowych powinniśmy poznać jeszcze latem.

Opublikowano w Regionalne

Docierają do nas informacje o odchodzących z bydgoskiego Zawiszy piłkarzach, ale na tę chwilę nie jest to największe zmartwienie sympatyków klubu. Z nieoficjalnych informacji Przeglądu Sportowego wynika, że komisja licencyjna nie przyznała Zawiszy Bydgoszcz licencji na grę w I lidze. Klub będzie mógł się w ciągu pięciu dni od tej decyzji odwołać, a to w obecnej sytuacji może okazać się bardzo trudnym zadaniem do wykonania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu