Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 30 maj 2016

Z roku na rok rośnie liczba przewozów intermodalnych w Polsce, a perspektywy dla kolejowego transportu towarowego są bardzo dobre. Zanosi się bowiem na zwiększenie ruchu towarowego pomiędzy Europą i Chinami, gdzie Polska z racji swojego położenia będzie odgrywać ważną rolę. Warto się zacząć zastanawiać na roli Bydgoszczy na mapie polskiego intermodalu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku tygodni pełni funkcję pełnomocnika struktur miejskich Prawa i Sprawiedliwości w Inowrocławiu. Katarzyna Śmiełowska otrzymała również dość dobrą posadę kierownika Placówki Terenowej KRUS w Inowrocławiu. I choć w swojej karierze zawodowej z rolnictwem zbytnio związana nie była, to posiada atut w postaci wykształcenia prawniczego. Przynajmniej na papierze.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 30 maj 2016 16:09

Jaka będzie przyszłość Zawiszy?

To pytanie jak można zauważyć zadaje sobie wiele osób. Do póki jednak oficjalnie nie dowiemy się komu Radosław Osuch sprzedał akcję spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA i czy ta transakcja z powodu złamania statutu (brak uchwały Rady Nadzorczej), zostanie zaakceptowana, możemy o przyszłości klubu tylko spekulować. Część odpowiedzi powinniśmy poznać w środę, gdyż tego dnia odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej, na której przyjęta ma zostać dymisja prezes Anity Osuch i powołany nowy zarząd.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gazeta Polska Codziennie ujawnia nowe w sprawie afery korupcyjnej w wojsku, o której głośno zrobiło się przed rokiem, gdy w naszym regionie doszło do kilku zatrzymań, wśród aresztowanych znaleźli się przedsiębiorcy z Inowrocławia. W sprawie pojawiło się nazwisko byłego wicemarszałka Sejmu, który pełnił przed rokiem funkcję przewodniczącego sejmowej komisji obrony narodowej Stefana Niesiołowskiego.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 30 maj 2016 12:48

Kolejne wzmocnienie w Łuczniczce Bydgoszcz

Działacze Łuczniczki Bydgoszcz nie marnują czasu w letniej przerwie. W poniedziałek do naszego zespołu dołączył doświadczony Igor Yudin. 

 

Opublikowano w Sport

Kilka godzin po tym, gdy w Bydgoszczy pod przewodnictwem abp. Jana Romeo Pawłowskiego obchodzono 50-tą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, we wsi Szarlej pod Kruszwicą odsłonięto tablicę upamiętniającą Władysława Kościeleckiego. Co łączy oba wydarzenia? Spuścizna rodu Kościeleckich, bowiem to przodek Władysława Jan w XV wieku ufundował bydgoskiej Farze obraz Matki Bożej z Różą.

Opublikowano w Kruszwica

Dobiega końca VI już edycja przeglądu dorobku chóralnego i muzycznego z udziałem artystów z Bydgoszczy i regionu. Podsumowanie odbędzie się we wtorek 31 maja w Katedrze pw. św. Marcina i św. Mikołaja przy Starym Rynku. Po Mszy Świętej o godzinie 18:00 (ok. godz. 18:30) wystąpi Zespół Męski GREGORIANUM z Warszawy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegły poniedziałek na posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska miała zostać wyjaśniona kwestia, jakie faktyczne są stawki za zajęcie pasa ruchu drogowego na potrzeby kawiarenek i ogródków piwnych. Część przedsiębiorców wskazuje, że jest to ok. 3 zł za metr kwadratowy, zaś ZDMiKP twierdzi, iż opłaty wynoszą 60 grosz za metr przy sprzedaży alkoholu i 10 groszy bez alkoholu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu