Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 03 maj 2016

Ubiegły tydzień zdominowały działania części samorządowców, którzy chcieli aby lokalne samorządy zapowiedziały uznawanie orzeczeń Trybunały Konstytucyjnego, nawet jeżeli nie opublikuje ich rząd. Taką uchwałę po dłuższej awanturze przyjęła Rada Miasta Bydgoszczy, zaś radny Roman Jasiakiewicz oczekuje, aby w tej sprawie również wypowiedział się Sejmik Województwa. Szukamy przyczyny takiego postępowania.

Opublikowano w Regionalne

Od pewnego czasu pojawia się w przestrzenni publicznej postulat obniżenia ceny biletu godzinnego, do podobnej stawki jak w przypadku bilet jednorazowego. Nowa siatka połączeń wymusza bowiem większą liczbę przesiadek, stąd też wielu mieszkańców uważa, że za tymi zmianami powinny pójść również taryfy. Próbę podjęcia debaty podjął przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rafał Piasecki, jednak uniemożliwiła ją negatywna ocena zastępcy prezydenta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Atmosfera na Starym Rynku była nieco niż w latach poprzednich. I choć jak zawsze 3 maja zebraliśmy się na starówce, aby wpierw wziąć wspólnie udział we Mszy Świętej, a następnie świętować tę ważną dla Polaków datę, to podczas wystąpień okolicznościowych można było zobaczyć, że jesteśmy narodem podzielonym. Wojewoda przy tej okazji postanowił wyrazić się krytycznie o postępowaniu opozycji parlamentarnej sugerując pośrednio postawę zdrady. Samorządowcy związani z Platformą Obywatelską z kolei wyrażali swoją dezaprobatę wobec postawy rządu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tradycyjnie obchody Święta Konstytucji 3 Maja na Starym Rynku w Bydgoszczy zainaugurowane zostały od Mszy Świętej, którą celebrował bp. Jan Tyrawa. Hierarcha kościelny na tę okoliczność przygotował specjalną homilię, w której mówił o kryzysie demokracji w Europie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sytuacja finansowa województwa kujawsko-pomorskiego nie jest najlepsza, ale środki na utrzymanie bieżące nowego muzeum w Kruszwicy powinny się znaleźć. Taką deklaracje władzom gminny złożyć miał wicemarszałek Dariusz Kurzawa. Samorządowcy z Kruszwicy nie kryją radości.

Opublikowano w Kruszwica

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu