Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 29 maj 2016

W ubiegły poniedziałek na sesji Rady Miejskiej Inowrocławia radny opozycji Marcin Wroński zwrócił się do prezydenta Ryszarda Brejzy z prośbą o podjęcie działań, aby pociągi relacji Inowrocław – Bydgoszcz, były również objęte biletami, które pozwalają po przyjeździe korzystać przez godzinę z komunikacji miejskiej. Radny argumentuje swoje działanie planowanym uruchomieniem stacji kolejowej Bydgoszcz Błonie, wraz z pętlą autobusową, która mogłaby służyc przyjeżdżającym z Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Powrót pociągów do Kcyni jest marzeniem wielu mieszkańców. Szybko na jego spełnienie się jednak nie zanosi z powodu nieubłaganej polityki Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Przez kilkadziesiąt minut w Kcyni pociąg jednak zagościł, w ramach obchodów Dnia Dziecka, które przygotowało Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Wraz z pociągiem przybyło ok. 600 osób, głównie dzieci.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Poseł Paweł Skutecki, będący przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Narodowego Programu Rewitalizacji, Rozwoju i Wykorzystania Potencjału Gospodarskiego Polskich Rzek, wyraża niepokój o rewitalizację Wisły oraz Kanału Bydgoskiego w przyszłości. Swoje obawy Skutecki kieruje w liście otwartym do premier Beaty Szydło.

Opublikowano w Regionalne

Przed najmłodszymi miłośnikami futbolu otwiera się okazja do przeżycia niezapomnianej piłkarskiej przygody. Wraz z pojawieniem się pierwszych wiosennych promieni słońca rozpoczęły się nabory w blisko 90 lokalizacjach Akademii Piłkarskiej Reissa.

Opublikowano w Sport

Bez udziału publiczności i w marnym stylu pożegnali ligowy sezon piłkarze Zawiszy. Bydgoszczanie oddali mecz bez walki GKS Katowice. 

 

Opublikowano w Sport

Matka Boża Bydgoska stała się symbolem walki z próbą ateizacji miasta przez władze komunistyczne. 29 maja 1966 roku w ramach obchodów Milenium Chrztu Polski, Prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński dokonał aktu koronacji obrazu Matki Bożej z Różą z XV wieku, którą nazywamy dzisiaj Matką Bożą Piękną Miłości. W 50-tą rocznice tego wydarzenia odbyły się w Katedrze Bydgoskiej wydarzenia jubileuszowe, którym przewodniczył abp. Jan Pawłowki, główny przedstawiciel papieża Franciszka ds. nuncjatur, który przyjechał specjalnie z Watykanu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu