Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 24 maj 2016
środa, 25 maj 2016 00:55

O ile droższe może być parkowanie?

Dzisiaj Rada Miasta Bydgoszczy zdecyduje o nowych zasadach funkcjonowania strefy płatnego parkowania. Na pewno zniesione będą opłaty w soboty, z powodu wątpliwości zgodności ich pobierania z polskim prawem. Kwestią dzielącą radnych jest już sprawa tego, co dalej z abonamentami ogólnymi za 150 zł, czy powinny zostać zlikwidowane jak chce prezydent, czy jak zaproponował wiceprzewodniczący Jan Szopiński podwyższone do 200 zł. PiS zamierza bronić abonamentów w obecnej formie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wtorkowe posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego przyniosło przełom w sprawie oczekiwanych przez środowisko kupców zmian w organizacji ruchu na ulicach Długiej i Pod Blankami. Zaproponowane rozwiązania mają zwiększyć bezpieczeństwo i wyeliminować z tych ulic samochody, które traktują je jako skróty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Informacją numer jeden w Bydgoszczy było sprzedanie przez Radosława Osucha 95% akcji klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA. Podała ją dzisiaj Gazeta Wyborcza, powołując się na bezpośrednio na biznesmena. Najbardziej ta informacja zaskoczyła współudziałowców w spółce – Miasto Bydgoszcz i Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza”, którzy o tym fakcie dowiedzieli się z mediów. Może zatem dojść do sytuacji, gdy ta transakcja zostanie uznana za nielegalną.

Opublikowano w Sport
wtorek, 24 maj 2016 14:54

Pilne: Zawisza sprzedany

Gazeta Wyborcza informuje, że Radosław Osuch sprzedał 95% udziałów w spółce WKS Zawisza Bydgoszcz SA. Potwierdziły się zatem nasze informacje o tym, iż Osuch dążył do sprzedaży klubu. Na razie nie wiemy kto nabył akcję Zawiszy, jest to tajemnica. Wkrótce do sprawy odniesiemy się szerzej.

Opublikowano w Sport

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o pojawiających się ograniczeniach prędkości na linii tramwajowej do Fordonu, związanych z uszkodzoną infrastrukturą torową. Dzisiaj na wysokości ulicy Lewińskiego pojawiło się kolejne ograniczenie prędkości do 20 km/h. Spółka Tramwaj Fordon tłumaczy awarie niezbyt przyjazną aurą i zapowiada naprawę usterek. Jak pokazuje jednak dzisiejszy przykład, pojawiają się tylko nowe problemy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wiadomości z regionu