Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 22 maj 2016

Jeden z przedsiębiorców uważa, że urząd Prezydenta Bydgoszczy przy wyborze wykonawcy na opracowanie dokumentacji architektoniczno-koncepcyknej dla Młynów Rothera wybrał rażąco niską ofertę, czym dopuścić miał do naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych uznał, że sprawę należy wyjaśnić.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 22 maj 2016 23:05

Za chwilę będziemy obchodzić igrzyska

Osoby liczące na to, że nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa we Włocławku rozpocznie rzeczowy dialog na temat sytuacji kujawsko-pomorskiego, mogą czuć się bardzo zawiedzione. Mieszkańcy obszarów które czują się pokrzywdzone polityką Zarządu Województwa stali się jeszcze bardziej rozgoryczeni, politycy rządzący województwem te obrady próbują sprzedawać jako wielki sukces. Za kilka dni, zapewne jak nigdy nic, przejdziemy do obchodzenia święta województwa.

Opublikowano w Regionalne

Od 12 czerwca na stacji kolejowej Bydgoszcz Błonie zatrzymywać będą się pociągi relacji Bydgoszcz Główna – Inowrocław. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że stacja będzie pełnić funkcję kolejową dopiero od grudnia. Sytuacja okazała się jednak dynamiczna i ostatecznie Bydgoszcz Błonie zostanie włączone do eksploatacji przy czerwcowej korekcie rozkładów jazdy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę przez Bydgoszcz przeszedł V Marsz dla Życia i Rodzinny pod hasłem ,,Każde życie jest cenne”. Inicjatywa przyciągnęła ponad tysiąc osób. Marsz wyruszył ze Starego Rynku w kierunku bazyliki pw. św. Wincentego a'Paulo, gdzie odbył się festyn rodzinny. W marszu udział brały całe rodziny – radośnie i ze śpiewem na ustach wyrażające poparcie dla wartości życia.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 22 maj 2016 17:53

Duże emocje przy Sportowej

Prawie trzy i pół godziny trwał niedzielny pojedynek przy Sportowej. Ostatecznie po zaciętym spotkaniu zwyciężyli poloniści 46:44. 

 

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Lipiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu