Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 21 maj 2016

Odbywająca się co roku Europejska Noc Muzeów jest dniem w którym obiektu muzealne w sposób szczególny otwierają się na mieszkańców. Jest to przede wszystkim okazja, aby zajrzeć do nich za darmo. Z tej okazje skorzystało w nocy z soboty na niedzielę kilka tysięcy osób.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wiek XX był burzliwy w historii Europy, ale również dość dotkliwy dla Polaków. Dwie wojny światowej, a później żelazna kurtyna, pod którą Polska znalazła się w podległości wobec Związku Radzieckiego. Ważnym elementem historii w ostatnim wieku było jednak również jednoczenie się Europy, powstanie Unii Europejskiej, której Polska jest od ponad dekady członkiem. Kto wie jednak czy UE kiedykolwiek by powstała, gdyby nie udało się w 1944 roku zdobyć klasztoru na Monte Cassino.

Opublikowano w Magazyn

Bardzo prawdopodobne odejście od ustawy metropolitalnej, czy chociażby oddalone w czasie inwestycje infrastrukturalne po zachodniej stronie Bydgoszczy – wydawać mogłoby się, że to główne zmartwienia bydgoskich posłów. Poseł Piotr Król znalazł jednak czas, aby opowiedzieć na sali sejmowej o sukcesach żużlowca Tomasza Golloba.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do końca rywalizacji w ramach European Cycling Challenge pozostał nieco ponad tydzień. Bydgoszcz z dystansem 90 tys. 510 km plasuje się szóstej lokacie. Dzisiaj środowiska rowerowe wraz z Urzędem Miasta zapraszają rowerzystów na wspólny przejazd.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu