Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 19 maj 2016
piątek, 20 maj 2016 00:34

Co ciekawego w Europejską Noc Muzeów

 Jutro obchodzić będziemy w Bydgoszczy Europejską Noc Muzeów, czyli obiekty muzealne w naszym mieście będą bezpłatnie udostępnione wszystkim zainteresowanym. Dodatkowo przygotowano specjalne atrakcję. W tym roku szczególnie akcentowane będą motywy 670-lecia Bydgoszczy oraz obchodzonego decyzją Sejmu Roku Henryka Sienkiewicza.

Opublikowano w Bydgoszcz

13 lipca 1666 roku na przedpolach Inowrocławia miała miejsce Bitwa pod Mątwami, będąca punktem kulminacyjnym rokoszu Lubomirskiego. W wyniku bratobójczej walki zginęło ponad 4 tys. żołnierzy. Osłabiło to w efekcie polską armię, gdyż wielu zabitych walczyło wcześniej w Danii i na Ukrainie pod dowództwem hetmana Stefana Czarneckiego. Za kilka tygodni obchodzić będziemy 350-tą rocznicę tej bitwy.

Opublikowano w Inowrocław

O Planie spójności komunikacyjnej drogowej i kolejowej rozmawiamy z radnym Andrzejem Walkowiakiem, który jesienią publicznie apelował do mieszkańców o udział w konsultacjach społecznych i zabieganie w nich o linie kolejowe nr 356 (Bydgoszcz – Szubin – Kcynia), 281 (Więcbork - Nakło – Kcynia) oraz 209 (Bydgoszcz – Fordon – Chełmża).

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Nowy przebieg planowanej drogi S-10 zaprezentował prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Miałaby ona przebiegać nie wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 10, ale łączyć Bydgoszcz z Toruniem przez Rojewo i Gniewkowo. Opozycja uważa, że to działanie czysto propagandowe ze strony włodarza Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Powoli rozkręca się transferowa karuzela na parkietach I ligi. W tym tygodniu pierwsze kontrakty przedstawili działacze Astorii Bydgoszcz.

 

Opublikowano w Sport

W przyszłym tygodniu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przedstawi radnym raport o stanie bezpieczeństwa sanitarnego Bydgoszczy. Z przygotowanego na tę okoliczność sprawozdania wynika, że poziom bezpieczeństwa się poprawia, choć niepokój wywołuje intensyfikacja ruchów antyszczepionkowych oraz wciąż nierozwiązany problem handlu tzw. dopalaczami.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 19 maj 2016 11:23

Sprawca wypadku w Pałuczynie zatrzymany

W niedzielę pod Janikowem Oper Corsa zjechał z drogi i spadł na tory kolejowe. W wyniku zdarzenia zginął 20-letni pasażer, dojść mogło również do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Sąd zdecydował w środę o tymczasowym areszcie 23-latka, który siedział za kierownicą Opla.

Opublikowano w Inowrocław

Do tej pory głównie przyjeżdżali do nas Niemcy, na drugim miejscu znajdowali się zaś Rosjanie. W ostatnim roku gości z tych kierunków było nieco mniej, choć bilans jest i tak dodatni, , zanotowaliśmy bowiem znacznie większe zainteresowanie chociażby Amerykanów.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec XIX wieku w Bostonie wydano powieść Quo Vadis Henryka Sienkiewicza, tłumaczenia na język angielski Jeremiasza Curtina. Dzisiaj zdobycie tego wydania graniczy niemal z cudem. Jeden z egzemplarzy znajduje się w zbiorach Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, które prowadzi Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Unikatowe wydanie będzie wystawione podczas sobotniej Europejskiej Nocy Muzeów (w godzinach 17:00 – 1:00).

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu