Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 18 maj 2016

Niemal pewne jest, że wkrótce znikną opłaty za parkowanie w centrum miasta w soboty. ZDMiKP wobec takiej zmiany był sceptyczny, ale decydujący okazuje się wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego, który uznał pobieranie takich opłat za niezgodne z polskim prawem. Na tym jednak zmiany się nie skończą, gdyż prezydent chce zlikwidować abonamenty ogólnodostępne.

Opublikowano w Bydgoszcz

19 maja zdobyty został przez aliantów klasztor na Monte Cassino, co otworzyło im drogę na Rzym, czyli do ostatecznego wyzwolenia półwyspu apenińskiego z rąk III Rzeszy. Kluczowy udział w bitwie o Monte Cassino mieli Polacy, stąd też na gruzach klasztoru podniesiono Biało-Czerwoną flagę.

Opublikowano w Magazyn

W opinii Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka wydawanie przez samorządy gazet może godzić w konstytucyjne gwarancje wolności słowa. HFPC skierowała w tej sprawie petycje do Rzecznika Praw Człowieka, oczekując przekazania problematyki również do Trybunału Konstytucyjnego. W przypadku Inowrocławia mamy do czynienia z samorządowym portalem informacyjnym.

Opublikowano w Inowrocław

Kilka tygodni temu poruszyliśmy problem nagminnego łamania przepisów dotyczących parkowania przy ulicy Długiej. Parkowanie na niej dozwolone jest do godziny 11:00, wielu kierowców z tym się jednak nie liczy, co psuje estetykę ulicy. Tylko mały procent parkujących stanowią samochody dostawcze. Do tej pory z tym problemem miasto sobie jeszcze nie poradziło.

Opublikowano w Bydgoszcz

Samorządy, które wyraziły chęć tworzenia związku metropolitalnego pn. Metropolia Bydgoszcz, najprawdopodobniej mimo fiasku ustawy metropolitalnej, będą kontynuować współpracę w ramach stowarzyszenia o tej samej nazwie. Takie ustalenia zapadły na spotkaniu, które samorządowcy odbyli w ubiegłym tygodniu. Natomiast w przyszłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy ma zdecydować o wyrażeniu zgody na wejście Bydgoszcz w skład takiego stowarzyszenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o złożeniu stosownego projektu uchwały przez radnych Prawa i Sprawiedliwości. Również prezydent Bydgoszczy przygotował projekt uchwały, który zniesie obowiązek płatnego parkowania. Uchwała prezydencka niesie jednak jeszcze jedną zmianę, która może nie spodobać się już kierowcom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu