Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 maj 2016

Od początku maja w bydgoskiej katedrze odbywają się zespoły chórów w ramach VI Koncertów Maryjnych z Różą. Dzisiaj wystąpi chór ,,Exsultate Deo”, pojutrze będziemy zaś gościć wykonawców ze Żnina. Koncerty są bezpłatne, artyści zaś reprezentują wysoki poziom muzyczny, dlatego warto skorzystać z tej oferty. Chóry występują tuż po Mszy Świętej o godzinie 18:00 (około godziny 18:30).

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie będzie to jednak typowe stowarzyszenie działaczy społecznych, stąd też nie ma mowy o próbie podłączenia się pod dorobek Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska, która działa od 2009 roku. Ma być to natomiast kolejny etap w procesie budowania obszaru metropolitalnego z miastem centralnym Bydgoszczą. Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz ma być narzędziem skupiającym jednostki samorządu terytorialnego, chcące ze sobą współpracować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według ZDMiKP w Bydgoszczy obowiązują najniższe stawki za zajęcie pasa ruchu na potrzeby ogródku piwnego wśród miast Unii Metropolii Polskich. Taka teza pojawia się w sprostowaniu, które otrzymali radni, w związku z publikacją artykułu w jednej z gazet. My również czujemy się wywołani do tablicy, gdyż w ubiegłym tygodniu podnosiliśmy temat zbyt wysokich stawek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku maja w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego, z dwutygodniowym opóźnieniem, została opublikowana uchwała Zarządu Województwa o przyjęciu Planu Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej. Dokument ten będzie podstawą do wydatkowania funduszy unijnych na inwestycje kolejowe z RPO. Faworyzuje on północno-wschodnią część województwa – obszar pomiędzy Toruniem i Grudziądzem.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 17 maj 2016 16:00

Tramwaj do Fordonu fuszerką?

Od pewnego czasu otrzymujemy od naszych czytelników sygnały dotyczące niszczejące infrastruktury linii tramwajowej w Fordonie. Oficjalnie tłumaczy się to aurą i powstałe usterki mają być łatwe do naprawy. Mieszkańców to jednak nie uspokaja, gdyż od oddania inwestycji do użytku nie minęło nawet pół roku.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 17 maj 2016 07:21

PiS w Inowrocławiu w rozsypce

W ubiegłym tygodniu nowa pełnomocnik Komitetu Miejskiego PiS w Inowrocławiu zorganizowała pierwsze po ,,przewrocie” zebranie członków. Pojawiło się na nim kilkadziesiąt osób, w tym dużej mierze nowe twarze. Nie wiadomo ile osób zdecyduje się na dalszą działalność w strukturach. Na zebranie nie przybył żaden z miejskich radnych. Wcześniej miejskie struktury partii rządzącej w Inowrocławiu liczyły około 40 działaczy.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu