Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 15 maj 2016

Radny opozycji Marek Słabiński wyraża swoją dezaprobatę wobec publikacji w jednej z gazet artykułu sponsorowanego przez ratusz, w którym szkaluje się innego radnego Marcina Wrońskiego. Słabiński liczy, że sprawą zajmie się prokuratura i Regionalna Izba Obrachunkowa. Zawiadomienie do prokuratury złożył już poszkodowany Marcin Wroński.

Opublikowano w Inowrocław

Część czołowych polityków Unii Europejskiej straszy państwa członkowskie, które są oporne w kwestii przyjmowaniu imigrantów, wprowadzeniem specjalnej opłaty w wysokości 250 tys. euro od nieprzyjętej osoby. Postawa ta spotyka się z dużą krytyką w Europie Środkowej, gdzie społeczeństwa są niezbyt chętne przybyszom.

Opublikowano w Magazyn

Pokłosiem wyroku Naczelnego Sądu ADministracyjnego jest inicjatywa prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, który zlecił swoim podwładnym przyjęcie projektu uchwały, która likwidowałaby opłaty za parkowanie w soboty. W Bydgoszczy identyczne oczekiwania składa opozycja.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Parku Kazimierza Wielkiego, niedaleko fontanny ,,Potop”, odsłonięto w niedzielę ławeczkę, na której siedzi postać prof. Zygmunta Mackiewicza. Od kilku miesięcy nie ma go już na tym świecie, ale dzieła jego życia są obecne. Bez jego determinacji nie byłoby dzisiaj pięknej fontanny ,,Potop”, którą z dumą możemy się chwalić gościom naszego miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek intensywne opady deszczu sparaliżowały Węzeł Zachodni. Największym problemem był przejazd w kierunku centrum miasta, gdyż woda która zebrała się pod wiaduktem kolejowym, uniemożliwiała poruszanie się samochodów osobowych. Na uwagę zasługuje tutaj kwestia, iż problem ten powstał pod przebudowanym w ubiegłym roku wiaduktem. Takich problemów nie było już pod wiaduktem w kierunku Ronda Maczka, który oddany został do użytku kilka lat temu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu