Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 14 maj 2016

Po dobrym występie przeciwko Chrobremu Głogów, tym razem podopieczni Zbigniewa Smółki bez walki oddali punkty Wigrom Suwałki. 

 

Opublikowano w Sport

W praktyce Kruszwica jest odłączona od świata kolejowego. Regularny ruch pasażerski się nie odbywa, od czasu do czasu jeżdżą tylko pociągi towarowe. Jedyne pasażerskie składy, to pociągi specjalne, które nad Gopło witają raz do roku. Taki pociąg odwiedził Kruszwicę w sobotę.

Opublikowano w Kruszwica

Sojusz Lewicy Demokratycznej wybrał nowe władze wojewódzkie. Nowym przewodniczącym został Ireneusz Nitkiewicz, bydgoski radny, sekretarzem zaś Tomasz Mokos z Inowrocławia. Podczas odbywającego się w Bydgoszczy zjazdu wojewódzkiego rozmawiano o przyszłości partii, uderzono się również w pierś przy błędach.

Opublikowano w Regionalne

Studenci wydziału zamiejscowego Wyższej Szkoły Gospodarki w Inowrocławiu rozpoczynają dzisiaj studenckie świętowanie czyli Juwenalia. Klucze do bram miasta społeczności studenckiej przekazał prezydent Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Bydgoski malarz Roman Puchowski nagrał film, w którym przypomina o nieco zapomnianym wydarzeniu historycznym, jakim była Bitwa pod Koronowem. Z nagraniem i swoim obrazem Puchowski chce wyjść do młodzieży z regionu.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Nowe światło na dzieje mjr. Benedykta Serafina, który w dniach 20 – 22 września dowodził obroną Grodna, stawia relacja Grzegorza Wolańskiego. Do tej pory byli wszyscy bowiem przekonani, że major Serafin zginął po 22 września, gdy kierował się w kierunku granicy litewskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu