Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 11 maj 2016

Składanie wiązanek kwiatów pod pomnikami stało się stałym elementem życia publicznego w Bydgoszczy. W ostatnim czasie zauważam jednak pewien brak logiki w postępowaniu działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

W dniu 27 kwietnia Urząd Miasta Bydgoszczy złożył do wojewody wniosek o wydanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej w oparciu o specustawę. Wydanie tej decyzji może jednak wydłużyć odczuwalnie spór miasta z właścicielem tartaku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w Sejmie przedstawiciele rządu Beaty Szydło przedstawili przygotowany przez siebie audyt z 8 lat rządów koalicji PO – PSL. Wywołał on dużą burzę polityczną w Sejmie. Minister Skarbu Państwa prywatyzację Ciech uznał za zdradę interesów Polski.

Opublikowano w Inowrocław

Piłkarze Zawiszy zachowali szanse na awans do Ekstraklasy. W środę na swoim boisku pokonali Chrobrego Głogów aż 4:1. 

 

Opublikowano w Sport

Decyzja wojewody o wygaszeniu mandatów dwójki inowrocławskich radnych jeszcze się nie uprawomocniła. Zarówno bowiem Lidia Stolarska i Jarosław Kopeć odwołali się od decyzji wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W związku z tym mandaty będą wykonywać jeszcze przez przynajmniej kolejne tygodnie, do czasu wydania ostatecznej decyzji przez sąd.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 11 maj 2016 17:00

Życzenia urodzinowe z Ukrainy

Mer Krzemieńczuka, miasta partnerskiego Bydgoszczy na Ukrainie, wystosował w imieniu społeczności swojego miasta życzenia z okazji 670-lecia Bydgoszczy oraz obchodzonego w ubiegłym tygodniu Święta Konstytucji 3 Maja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do biura Rady Miasta Bydgoszczy trafił dzisiaj obywatelski projekt uchwały, który zakłada finansowanie zabiegów in vitro z budżetu miasta. Poparło go ponad 1400 bydgoszczan. Teraz nad sprawą będą musieli się pochylić radni Rady Miasta Bydgoszczy. Cześć z nich już wcześniej wyrażało poparcie dla wspierania zapłodnienia metodą in vitro przez Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Sąd Okręgowy Bydgoszczy zajmował się powództwem Magdaleny Balcerzak-Piwowar przeciwko Miastu Inowrocław. Wyjaśnienia przed sądem składał naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości Romuald Kaiser.

Opublikowano w Inowrocław

Miasto Bydgoszcz starało się o dotację z konkursu Modelowa Rewitalizacja Miast zorganizowanego przez Ministerstwo Rozwoju. Zabiegano o kwotę 3,8 mln zł dla realizacji projektu ,,Bydgoszcz – rzeka możliwości”, głównie polegającym na rewitalizacji nabrzeży w Śródmieściu i w Fordonie. Choć po rozstrzygnięciu konkursu pozostało nieprzyznanych 40% środków, to Bydgoszcz na wsparcie w tej materii liczyć nie może.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu