Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 10 maj 2016

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Tomasz Rega chciałby w czerwcu odbyć posiedzenie komisji, które poświęcone byłoby sytuacji w klubie WKS Zawisza Bydgoszcz SA, w szczególności sprawie herbu i unieważnionej uchwały przez Sąd Apelacyjny. Do tego będzie potrzebna jednak wola polityczna większości Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przewoźnik PolskiBus, który oferował przewozy pomiędzy największymi miastami Europy Środkowej wchodzi w bliską współpracę z Flixbusem, który obsługuje przewozy na terenie Niemiec, Holandii i Szwajcarii. Niestety Bydgoszcz może się czuć na tym polu zmarginalizowana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na wdrożenie ustawy metropolitalnej w Polsce, niektóre samorządy, oczekiwały wiele lat, w szczególności ze Śląska. Gdy w 2010 roku minister w rządzie Donalda Tuska Elżbieta Bieńkowska kończyła pracę nad Koncepcją Przestrzennego Zagospodarowania Kraju do 2030, to pojawiły się nadzieje na szybkie przyjęcie ustawy wspierającej polaryzacyjno-dyfuzyjny model rozwoju. Przełomem okazał się rok 2015, gdy za sprawą inicjatywy poselskiej, Sejm przyjął ustawę o związkach metropolitalnych, którą następnie podpisał Andrzej Duda. Okazuje się jednak, że to wszystko najprawdopodobniej trafi do kosza, tak przynajmniej zapowiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Opublikowano w Regionalne

Do tej pory za pośrednictwem bydgoskiego ratusza wypłacono 3602 świadczeń w ramach rządowego programu Rodzina500+ na łączną kwotę 1,4 mln zł. Do tej pory o takie wsparcie złożono w Bydgoszczy ponad 16 tys. wniosków. Są one na bieżąco weryfikowane przez urzędników, zaś pieniądze sukcesywnie przelewane, z wyrównaniem na dzień 1 kwietnia. Jeżeli zatem ktoś otrzyma pozytywną decyzję w maju czy w czerwcu, to i tak otrzyma pieniądze za kwiecień.

Opublikowano w Bydgoszcz

W naszym województwie nie brakuje miejsc, gdzie można w letnie dni wypoczywać nad wodą. Niestety nie zawsze robimy to z rozwagą, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, dlatego też policjanci i przedstawiciele innych służb muszą być gotowi na skutki ryzykownych zachowań. W Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym w Krówce Leśnej niedaleko Koronowa, odbyły się wspólne ćwiczenia.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o orzeczeniu Naczelnego Sądu Administracyjnego, który uznał, iż samorządy nie mają prawa pobierania opłat za parkowanie w soboty. W Bydgoszczy póki co za parkowanie w centrum w sobotę płacić musimy, dlatego dzisiaj radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uchwały, który wprowadziłby w życie interpretację prawną NSA, czyli zniósł płatne parkowanie w soboty. Najprawdopodobniej Rada Miasta Bydgoszczy nad tą sprawą pochyli się pod koniec maja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wyszła Szkoła Przedsiębiorczości im. Księcia Kazimierza będzie pierwszą uczelnią wyższą bliżej związaną z Inowrocławiem. Obecnie w Inowrocławiu funkcjonuje co prawda wydział zamiejscowy Wyższej Szkoły Gospodarki, ale WSP poprzez przyjęcie kujawskiego patrona chce się w życie miasta wpisać na trwałe.

Opublikowano w Inowrocław

Druh Marek Jasiński (1961-2016) pochodził z Torunia, przez ostatnie lata był związany z Towarzystwem Gimnastycznym ,,Sokół” w Gniewkowie. W myśl naszych haseł „w zdrowym ciele zdrowy duch” oraz „Bóg – Honor – Ojczyzna” realizował cele i był zawsze oddany Sokolstwu Polskiemu.

Opublikowano w Inowrocław

Ruch Obywatelski Lepsza Bydgoszczy działa w służbie miastu od dwóch lat. Prezentujemy sprawozdanie z drugiego roku działalności społecznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu