Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 01 maj 2016
poniedziałek, 02 maj 2016 00:05

Piękne są nasze barwy ojczyste

Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej, ważne święto ustawowe, poświęcony symbolom narodowym. Czy jesteśmy z nich dumni?

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 01 maj 2016 21:35

Polonia Bydgoszcz znowu zawodzi

Sześć spotkań i tylko jedno zwycięstwo. To dorobek żużlowców Polonii Bydgoszcz. W niedzielę ich braki obnażyła drużyna Eko-Dir Włókniarza Częstochowa. 

 

Opublikowano w Sport
niedziela, 01 maj 2016 21:22

Drugi mecz dla Wisły Can-Pack Kraków

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków w finale kobiecej Tauron Basket Ligi wygrały drugi mecz z Artego Bydgoszcz. Trenerowi gospodarzy Tomaszowi Herktowi nie podobało się to, że obie drużyny nie miały żadnego dnia przerwy.

 

Opublikowano w Sport

We wtorek o godzinie 11:00 na cmentarzu na Bielawkach po raz ostatni pożegnamy Jarosława Wenderlicha – opozycjonistę, prawnika, działacza społecznego. We wtorek 19 kwietnia odbierał on na uroczystej sesji Rady Miasta Bydgoszczy medal Kazimierza Wielkiego za zasługi dla miasta. Nikt wtedy się nie spodziewał, że będzie to jego ostatnie wystąpienie publiczne, w którym usłyszymy ostatnią wolę.

Opublikowano w Bydgoszcz

W European Cycling Challenge Bydgoszcz debiutuje. Zabawa polega na tym, w którym mieście zostanie przez okres maja przejechane najwięcej kilometrów. Bydgoskie środowiska rowerowe mierzą wysoko licząc, że znajdziemy się w czołówce. Rywalizują ze sobą miasta z całej Europy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 1950 roku w Polsce obchodzone jest Święto Pracy, które nawiązuje do wydarzeń z Chicago z końca XIX, gdy wielotysięczne strajki doprowadziły do wywalczenia 8-godzinowego dnia pracy. Dzień ten był szczególnie czczony w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, po 1989 roku kultywuje go również w Bydgoszczy lewica. Tegoroczne obchody w swojej treści były jednak nieco inne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu