Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 06 kwiecień 2016

Ideologie oparte o materializm i ateizm moralny w nauczaniu emerytowanego papieża Benedykta XVI były przyczyną totalitaryzmów. Profesor Grzegorz Kucharczyk doszukuje się w rewolucji francuskiej, a następnie ideologii marksistowskiej przyczyn totalitarnego ustroju sowieckiego i narodowo-socjalitycznego III Rzeszy. Wykład poświęcony myślą byłego papieża Kucharczyk wygłosił wczoraj na międzynarodowej konferencji naukowej, która odbywała się w murach KPSW w Bydgoszczy.

Opublikowano w Magazyn

We wtorek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wraz ze swoim zastępcą spotkał się z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości z województwa kujawsko-pomorskiego. Mamy zatem do czynienia z nowym zwyczajem, gdzie wojewoda o przyszłości województwa rozprawia z kolegami z partii. Spotkanie było zamknięte dla opinii publicznej, a z lakonicznego komunikatu dowiadujemy się, że rozmawiano o potrzebie zrównoważonego rozwoju.

Opublikowano w Regionalne

Bydgoscy siatkarze przegrali w Warszawie z AZS Politechniką 3:1 i zagrają jedynie o dziewiąte miejsce w PlusLidze. 

 

Opublikowano w Sport

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przegrali z Legią Warszawa 1:2 i odpadli z rozgrywek o Puchar Polski. Mecz oglądało tylko niespełna dwa i pół tysiąca widzów.

 

Opublikowano w Sport

Wczoraj wieczorem dwóch piłkarzy Zawiszy Bydgoszcz zostało poszkodowanych w wypadku samochodowym, do którego doszło na obiektach Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza przy ulicy Gdańskiej. Z tego też powodu w meczu rewanżowym Pucharu Polski nie mógł wystąpić Jakub Łukowski.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 06 kwiecień 2016 19:39

Kardynał Bertone o przyjmowaniu uchodźców

Goszczący w Bydgoszczy emerytowany Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tatrisio Bertone był poproszony o wyjaśnienie stanowiska papieża w sprawie przyjmowania uchodźców. Z jednej strony docierają do nas bowiem wypowiedzi papieża nawołujące do okazywania w ten sposób miłosierdzia wobec bliźniego, z drugiej strony w Kościele nie brakuje wypowiedzi, które sugerują, iż przybysze z innych kontynentów mogą doprowadzić do upadku cywilizacji europejskiej.

Opublikowano w Regionalne

W przyszłym tygodniu obchodzić będziemy 1050-tą rocznicę przyjęcia przez Mieszka I Chrztu. Ta okazja skłania nas do pytania o przyszłość Polski i cywilizacji łacińskiej, która ukształtowała Europę, będącą obecnie w kryzysie. W środę w Bydgoszczy gościło wielu znamienitych gości, w związku z konferencją naukową na KPSW, która ma poszukać odpowiedzi na te pytania, w nauczaniu papieża seniora Benedykta XVI.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 06 kwiecień 2016 17:10

Prymas Polak: Nie jestem parlamentarzystą

Odczytany w niedziele w świątyniach komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wywołał burzę. W sobotę w całej Polsce organizacje feministyczne zamierzają protestować przeciwko zaostrzaniu ustawy aborcyjnej. Również na Starym Rynku w Bydgoszczy będzie protestować Nieformalna Grupa Inicjatywna.

Opublikowano w Bydgoszcz

W miejscowości Teklanowo w gminie Sępólno Krajeńskie odnaleziono dzisiaj ciało kobiety. Znajdowało się ono w rowie melioracyjnym. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą kryminalni z komendy powiatowej policji.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
środa, 06 kwiecień 2016 16:52

Agenci CBA w siedzibie Ciech SA

Dzisiaj agenci CBA pojawili się w siedzibie Kulczyk Holding oraz Ciech SA oraz pojawili się w mieszkaniach byłych prezesów Ciech SA. Sprawa ma związek z prywatyzacją spółki, która miała miejsce w 2014 roku. W Inowrocławiu i w Janikowie mieszczą się kluczowe dla Ciech SA zakłady sodowe.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu