Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 05 kwiecień 2016
środa, 06 kwiecień 2016 01:39

Fałszywy urzędnik wyłudza pieniądze

Urząd Miasta Inowrocławia przestrzega mieszkańców przed oszustwami. Szczególnie narażone są osoby starsze. Na Osiedlu Piastowskim pojawił się ,,rzekomy” urzędnik, który twierdził, iż pobiera opłaty na rzecz miasta. Jego ofiarom padł 88-letni mężczyzna.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 06 kwiecień 2016 00:52

Kolej nas do Berlina na razie nie przybliży

Od kilku tygodni mówiło się o możliwości uruchomienia w połowie marca pociągu z Torunia przez Bydgoszcz i Piłę do Berlina. Byłoby to drugie połączenie Bydgoszczy ze stolicą Niemiec, które konkurowałoby z ekspresem Gdynia – Bydgoszcz – Berlin znacznie niższą ceną. Z pewnym opóźnieniem pociąg ten uruchomiono, ale pociąg startuje jakieś 150 km od Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 05 kwiecień 2016 20:53

Ugaszono pożar wysypiska pod Kcynią

We wtorek 29 marca na wysypisku śmieci w Karmelicie wybuchł pożar. Przez tydzień strażacy walczyli z ogniem, oficjalnie akcja gaśnicza zakończyła się dzisiaj o godzinie 14:30. W ogniu stanęła wysoka na 5 metrów hałda śmieci na powierzchni około 5 tys. metrów kwadratowych. Dym powodował uciążliwość w codziennym życiu dużej części mieszkańców gminy Kcynia.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapewnia, iż chce zrealizować budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 w latach 2017-2020. Do dzisiaj nie padła jednak deklaracja, iż zabezpieczone są na ten cel środki finansowe. W tej sytuacji trudno będzie spać spokojnie.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj oficjalnie wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przedstawił nowego kuratora oświaty. Będzie nim wieloletni bydgoski radny Marek Gralik, który nie kryje, iż objecie nowej funkcji zmieni trochę jego życie, będzie musiał bowiem skończyć z pracą nauczyciela oraz po 18-tu latach przestanie być bydgoskim radnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj ma miejsce siódma  doba walki z pożarem wysypiska odpadów w Karmelicie. Kłęby dymu powodują uciążliwości dla dużej części mieszkańców Kcynia, w której leży Karmelita. Skutki powstałego ognia mogą mieć również wpływ na zdrowie mieszkańców tej gminy. Radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz ma jednak wątpliwości, czy postępowano zgodnie z prawem tworząc wysypisko w Karmelicie, dlatego też zawiadamia prokuraturę.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W poniedziałek w Kruszwicy odbył się II Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych. W zmaganiach udział wzięli uczniowie pięciu szkół z Kruszwicy, Gąsawy, Bielic i Kościelca. . Jury oceniało dwa programy, w obowiązkowym m.in.: prawidłowość oddawania honorów, wykonywania komend podanych przez dowódcę, zachowanie tempa marszu, a nawet poprawność wymachu rąk. W programie dowolnym, gdzie drużyny zaprezentowały się w układzie z muzyką np. walory estetyczne, wrażenie artystyczne i stopień trudności.

Opublikowano w Kruszwica
wtorek, 05 kwiecień 2016 11:31

Dlaczego nie zamknął szlabanu?

Cały czas niezbyt wiele wiemy na temat przyczyn tragedii, która wydarzyła się na przejeździe kolejowym w Dziarnowie (niedaleko Inowrocławia), gdzie pociąg pośpieszny zderzył się z samochodem osobowym. Na miejscu zginęły dwie osoby, które jechały tym pojazdem.

Opublikowano w Inowrocław

Dużo uwagi na ostatniej sesji Rady Miasta Bydgoszczy poświęcono nieprzyznaniu dotacji ministerialnej na festiwal Prapremier, który od wielu lat jest organizowany przez podległy Miastu Bydgoszczy Teatr Polski. Przez te lata impreza kulturalna zdobyła swoją rangę i prestiż. Dzisiaj możemy naszych czytelników poinformować, iż są to już nieaktualne informacje, gdyż Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozytywnie rozpatrzyło odwołanie Teatru Polskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu