Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 04 kwiecień 2016

Po piątkowym I czytaniu, inicjatywa obywatelska utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy skierowana została do Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, gdzie będą toczyły się dalsze prace, przed II czytaniem. Prezydent Rafał Bruski zaprasza komisję, do odbycia wyjazdowego posiedzenia w Bydgoszczy, aby parlamentarzyści mogli zobaczyć na własne oczy lokalną specyfikę.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 04 kwiecień 2016 23:00

W Sejmie idą zmiany dla dziennikarzy

Od kilku tygodni przestrzeń pomiędzy gabinetami marszałków w sejmie jest zamknięta dla dziennikarzy. Niewykluczone jednak, że to dopiero początek zmian do których zdeterminowany jest marszałek Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski. Opozycja zarzuca wprost próbę ograniczania wolności mediów. Sprawa jednoczy właściwie wszystkich dziennikarzy.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek Port Lotniczy Bydgoszczy gościł połączone komisje Rady Miasta Bydgoszczy. Była to okazja do rozmowy radnych z prezesem Tomaszem Moraczewskim na temat perspektyw rozwoju lotniska oraz do pochwalenia się poczynionymi już inwestycjami. Tych jednak zbyt wiele nie było, z powodu ograniczonych środków unijnych.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 04 kwiecień 2016 16:52

Dorota Jakuta odchodzi z PO

Już po piątkowej debacie w sejmie radna wojewódzka nie kryła się z zamiarem, iż najprawdopodobniej opuści szeregi Platformy Obywatelskiej. Przyczyną tej decyzji ma być odwrócenie się partii od ideałów, poprzez negatywny stosunek liderów wobec obywatelskiej inicjatywy utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. W jej ślady mogą pójść kolejni działacze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu