Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 03 kwiecień 2016
poniedziałek, 04 kwiecień 2016 00:51

PSG wyróżnione za gazową izbę tradycji

W ramach turystycznego Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O dostępna jest również Izba Tradycji Miejskiej Gazowni przy ul. Jagiellońskiej 42. Forum Odpowiedzialnego Biznesu wyróżniło za to właściciela gazowni, spółkę PSG, w raporcie pokazującym dobre praktyki odpowiedzialnego biznesu w roku 2015.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę w kilku miastach regionu, w tym również w Inowrocławiu, działacze partii Nowoczesna rozdawali egzemplarze obowiązującej Konstytucji RP z 1997 roku oraz zbierali podpisy w obronie jej zapisów. Chodzi głównie o zarzucane rządowi Prawa i Sprawiedliwości łamanie ładu konstytucyjnego w kwestii Trybunału Konstytucyjnego.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 03 kwiecień 2016 21:00

Astoria zagra z Legią, Artego w półfinale

Bydgoscy koszykarze zajęli po rundzie zasadniczej I ligi szóste miejsce. Jednak mało brakowało, aby miejsce w czołówce rozgrywek odebrał im zespół rezerw Śląska Wrocław. 

 

Opublikowano w Sport

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa odpowiadając na stanowisko Rady Miasta Bydgoszczy potwierdza, iż realizacja odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi S-10 będzie odbywać się zgodnie z harmonogramem zaproponowanym przez poprzedni rząd. Rząd nie rozważa przesunięć w terminie realizacji tej inwestycji, ale pojawia się niejednoznaczny zapis ,,po zapewnieniu środków finansowych na roboty budowlane”.

Opublikowano w Regionalne

Zapowiedzi toruńskich posłów, iż inicjatywa obywatelska utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy zostanie odrzucona już po I czytaniu się nie ziściły. Jest to już mały sukces środowisk probydgoskich, ale jak pokazała piątkowa dyskusja na sali plenarnej sejmu, jeszcze daleka jest droga, aby przekonać do inicjatywy większość parlamentarzystów. Po tej dyskusji rozmawialiśmy z posłem Łukaszem Schreiberem, reprezentującym rządzący PiS oraz Michałem Stasińskim, z opozycyjnej Nowoczesnej.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 03 kwiecień 2016 15:47

Oskar Ajtner-Gollob bohaterem Polonii

Dwa punkty dla żużlowców Polonii Bydgoszcz po ciekawym starciu ze Speedway Instal Wandą Kraków. Bohaterem gospodarzy okazał się Oskar Ajtner-Gollob. 

 

Opublikowano w Sport
niedziela, 03 kwiecień 2016 12:45

Szósty dzień walki z pożarem w Kcyni

We wtorek po południu zapaliło się składowisko odpadów w Stalówce pod Kcynią. Dzisiaj ma miejsce szósty dzień gaszenia pożaru, właściwie już dogaszania ognia. Dla mieszkańców gminy Kcynia uciążliwy mógł być jednak dym, stąd też władze zalecały niewychodzenie bez potrzeby z domów.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
niedziela, 03 kwiecień 2016 12:23

Anna Raczyńska dyrektorem TVP Bydgoszcz

Kilka dni temu kierujący TVP Bydgoszcz Tomasz Pietraszak został poinformowany, iż zostanie odwołany ze swojej funkcji. Nowym dyrektorem została Anna Raczyńska, wieloletnia prowadząca audycję ,,Gorąca Godzina” w Radiu PiK. Wczoraj miało miejsce ostatnie wydanie tej audycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu