Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 13 kwiecień 2016

Od mającej być okrągłym stołem nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa we Włocławku minął wczoraj dokładnie miesiąc. Sesja nie przybliżyła nas jednak do rozwiązania kryzysu politycznego. O aktualnej sytuacji w kujawsko-pomorskim rozmawiamy z radnym Romanem Jasiakiewiczem.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 14 kwiecień 2016 00:37

Latanie na Ukrainę się opłaci?

W Bydgoszczy studiuje wielu studentów z Ukrainy, w dużej mierze przedstawicieli bogatszych rodzin, także zauważyć możemy coraz większą współpracę biznesową, dlatego też coraz częściej pojawiają się głosy na temat potrzeby utworzenia bezpośredniego połączenia lotniczego z Ukrainą. Zdaniem prezesa lotniska na chwilę obecną będzie problem z uzyskaniem dobrych wskaźników lotniczych dla takiego połączenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj przypada 1050-ta rocznica przyjęcia przez Mieszka I Chrztu Polski. Od tego momentu Polska stała się częścią łacińskiej cywilizacji europejskiej. Podczas wczorajszej audiencji z przesłaniem do Polaków zwrócił się papież Franciszek.

Opublikowano w Regionalne

W sobotę Jasna Góra gościła III Pielgrzymkę Młodzieży Narodowej. Czuć było w powietrzu ducha podniosłości tego wydarzenia, ksiądz Marek Różycki w homilii użył nawet określenia, że mamy do czynienia z wydarzeniem historycznym, dlatego polecił uczestnikom zapamiętania tego momentu do końca życia.

Opublikowano w Magazyn

W środę, dzień przed centralnymi obchodami 1050-lecia Chrztu Polski, uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu przygotowali widowisko pt. ,,Naród wierny łasce Chrztu Świętego”. Odtwórcy wydarzeń z 966 roku chcieli w ten sposób uświadomić koleżanki i kolegów o istocie chrztu.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, strasznego ludobójstwa dokonanego przez sowietów na polskich elitach. W 1940 roku życie straciło ponad 21 tys. osób, zamordowanych w bestialski sposób strzałem w tył głowy. Od 2010 roku Katyń stał się podwójnie bolesny, za sprawą śmierci polskich elit w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na uroczystości katyńskie.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 13 kwiecień 2016 15:03

Bunt we Włocławku został poskromiony?

We wtorek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z prezydentem Włocławka Markiem Wojtkowskim (PO). Wojewoda jednoznacznie opowiedział się za pozostaniem Włocławka w kujawsko-pomorskim, krzyżując tym samym szyki swoim kolegom partyjnym z Prawa i Sprawiedliwości, którzy zapowiadali przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami w sprawie odłączenia tego miasta do województwa łódzkiego.

Opublikowano w Regionalne

Na jutro zaplanowane są najważniejsze uroczystości kościelne związane z jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski (przypada dokładna rocznica przyjęcia chrztu przez Mieszka I). W piątek z kolei w Poznaniu odbyć ma się nadzwyczajne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. To wydarzenie wywołuje kontrowersje wśród niektórych polityków Platformy Obywatelskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 13 kwiecień 2016 14:34

,,Pragniemy poprzez to dziękczynienie”

Tuż przed 1050 rocznicą przyjęcia przez Mieszka I Chrztu Polski, Prymas Polski abp Wojciech Polak przypomina słowa, które 50 lat temu wygłosił Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński - Pragniemy poprzez to dziękczynienie odpowiedzieć Panu Bogu na dary, którymi tak hojnie nas obdarza.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym rozpoczęło się Forum Polsko-Ukraińskie. Nad Brdę przyjechało kilkudziesięciu samorządowców z Ukrainy, w tym merowie miast oraz parlamentarzyści. Dzisiaj i jutro będą poznawać oni zasady gospodarki komunalnej funkcjonujące w Bydgoszczy. Konsul Generalny Ukrainy w Polsce Łew Zacharczyszyn zaapelował do swoich rodaków o pilne słuchanie, aby w swoich miastach powtórzyli sukcesy Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu