Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 08 listopad 2015

Propozycja poprawki zakładającej opracowanie studium inwestycyjnego dla SKM złożona była przed rokiem. Wówczas nie zyskała ona akceptacji większości Rady Miasta Bydgoszczy. Brak takiej pozycji budżetowej sprawił, że Bydgoszcz właściwie nie ma przygotowanych żadnych propozycji inwestycji kolejowych dla perspektywy unijnej 2014-2020. Robocza koncepcja BiT City II jak wynika z publicznych wypowiedzi marszałka Piotra Całbeckiego, skupi się głównie na Inowrocławiu, Grudziądzu i Włocławku, czyli w centrum inwestycji kolejowych stanie Toruń.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 08 listopad 2015 20:18

Wojewoda z Kruszwicy?

Wewnątrz kujawsko-pomorskich struktur Prawa i Sprawiedliwości trwają obecnie przepychanki o to kto miałby zostać wojewodą, czyli przedstawicielem rządu w terenie. Na chwilę obecną największe szanse na objęcie tej funkcji daje się wiceburmistrzowi Kruszwicy Mikołajowi Bogdanowiczowi, który traktowany jest jako kandydat kompromisowy pomiędzy bydgoskie i toruńskie struktury partii.

Opublikowano w Kruszwica

Odpowiedzi na to pytanie będą szukać bydgoscy samorządowcy podczas poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Prezydent Rafał Bruski stoi na stanowisku, iż uchwała zobowiązująca go do wydania w przyszłym roku 35 mln zł na budowę dróg osiedlowych nie ma wobec niego mocy prawnej, przeciwnego zdania jest radny Bogdan Dzakanowski.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 08 listopad 2015 16:27

Przed 11 listopada

W środę będziemy świętować datę symboliczną, dzień radości z powodu odzyskania przez Polskę niepodległości po ponad 100 latach zaborów. Warto tego dnia także podjąć refleksję, na temat kondycji naszej wolności. Patrząc na niskie zainteresowanie ostatnim referendum można mieć obawy, że nie jest z nią aż tak dobrze.

Opublikowano w Regionalne

Przy Kompleksie Sportowym ,,Zawisza” przez większość dnia nie ma problemu ze znalezieniem wolnego boiska. Obiekty sportowe nie są wykorzystywane w pełni, za to Stowarzyszeniu Piłkarskiemu ,,Zawisza” nie pozwala się trenować, bo taki kaprys ma współwłaściciel klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA Radosław Osuch. Jego kaprys ma zaś dość dłuży posłuch w ratuszu. Ta absurdalna sytuacja może się jednak za chwilę skończyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro (poniedziałek) odbędzie się specjalna sesja Rady Miasta Bydgoszczy zwołana przez prezydenta Rafała Bruskiego. Jej tematem będzie kwestia budowy dróg lokalnych. Apel do radnych wystosowało Bydgoskiego Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy, które skupia mieszkańców dzielnic, o dość dużych potrzebach, jeżeli chodzi o budowę dróg.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu