Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 04 listopad 2015
czwartek, 05 listopad 2015 00:16

Komisja wnosi, a prezydent lekceważy

W ubiegłą środę wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Jan Szopiński zawnioskował do prezydenta, o wydłużenie konsultacji nad siatką nowych połączeń autobusowych i tramwajowych (od 1 stycznia 2016 roku) do przynajmniej 10 listopada. Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz (prezydent Bruski już nie uczestniczył w sesji) stwierdził, że propozycje rozważy. Mamy już 5 listopada, a decyzji prezydentów przewodniczący Szopiński nie poznał.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeszcze nie pochowano wszystkich ofiar otrzęsin na UTP, a już w internecie reklamowana jest kolejna tego typu impreza, w tym wypadku organizowana przez studentów UKW we współpracy z uczelnią. Organizatorzy zapewniają, że impreza będzie profesjonalnie zabezpieczona. Powstają jednak wątpliwości moralne, czy po tak dużej tragedii dla bydgoskiego środowiska studentów, organizacja tego typu dyskoteki jest dobrym pomysłem?

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 04 listopad 2015 16:44

Posłowie odebrali zaświadczenia o wyborze

Dzisiaj w Sejmie miała miejsce uroczystość wręczenia przez Państwową Komisję Wyborczą posłom zaświadczeń o wyborze. Przewodniczył jej przewodniczący PKW sędzia Wojciech Hermeliński. Spotkanie odbyło się w Sali Kolumnowej.

Opublikowano w Regionalne

Zdaniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego Zarząd Województwa chcąc zlecić bez przetargu obsługę połączeń Przewozom Regionalnym naruszył procedury. Sprawę do sądu skierował prywatny przewoźnik Arriva, który obsługiwał przez ostatnie trzy lata, po wygranym przetargu, trasy które marszałek chce przekazać PR bez przetargu.

Opublikowano w Regionalne

W 2017 roku Bydgoszcz będzie gospodarzem 11. Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce. Przed tygodniem miała miejsce wizyta przedstawicieli Bydgoszczy w Lozannie, gdzie odbyło się spotkanie robocze z władzami European Athletics. Nad Brdą spodziewać możemy się ponad 2 tys. zawodników.

Opublikowano w Sport

Rada Ministrów zaktualizowała wykaz przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym. Dopisano 15 nowych podmiotów, w tym Inowrocławskie Kopanie Soli ,,Solino” o co wnioskował minister Skarbu Państwa.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 04 listopad 2015 11:27

Przypomnienie o konsultacjach społecznych

To już ostatnie dwa dni konsultacji nad Kujawsko-Pomorskim Planem Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej. Zachęcamy naszych czytelników do uczestnictwa w nich, gdyż można odnieść wrażenie, że opracowany przez Urząd Marszałkowski dokument dyskryminuje zachodnią część województwa.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Wiadomości z regionu