Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 23 listopad 2015

Na wczorajszym posiedzeniu Sejmiku w Toruniu pojawił się poseł Zbigniew Pawłowicz, który przez niespełna rok pełnił mandat radnego wojewódzkiego. Podziękowanie za współpracę z Sejmikiem i marszałkami wyraziła także wojewoda Ewa Mes, której misja wkrótce się zakończy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czasie gdy obradował Sejmik, przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy Placu Teatralnym w Toruniu odbywał się protest pracowników Arrivy. Do protestujących wyszedł tylko radny niezależny Roman Jasiakiewicz z Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 23 listopad 2015 19:23

Bydgoszcz rozpoczyna marsz ku metropolii

W poniedziałek prezydent Rafał Bruski zorganizował spotkanie z parlamentarzystami oraz radnymi województwa na temat utworzenia metropolii bydgoskiej. Było to spotkanie zamknięte dla mediów. Jak udało nam się ustalić, było to niezobowiązujące spotkanie wstępne.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 23 listopad 2015 17:37

Pozycja Całbeckiego wydaje się niezagrożona (opinia)

Tuż po wyborach parlamentarnych pojawiły się głosy o możliwym przewrocie w Zarządzie Województwa Kujawsko-Pomorskiego – odwołaniu marszałka Piotra Całbeckiego i zmianie koalicji rządzącej z udziałem PiS. Po dzisiejszej atmosferze na Sejmiku zauważyć można, że marszałek może spać raczej spokojnie.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegły wtorek po jedną z uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu przyszła matka i babcia, które znajdowały się w stanie mocnego odurzenia alkoholem. Nauczycielka i pedagog nie zgodzili się, aby uczennica wróciła do domu pod opieką pijanych opiekunów, gdyż powodowałoby to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dzisiaj obu pracownikom SP nr 2 pogratulował prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Opublikowano w Inowrocław

Przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu trwa pikieta pracowników Arrivy. W budynku odbywa się natomiast sesja Sejmiku.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Zapowiedź europejskiej debaty o przyszłości Unii Europejskiej

    W czwartek o godzinie 15 w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbędzie się debata z udziałem liderów europejskich partii o przyszłości Unii Europejskiej. Na naszych łamach będziemy ją transmitować, przygotujemy z niej też skrót. Dzisiaj w kilku zdaniach chcemy ją zapowiedzieć.

  • Eurowybory w regionie zanoszą się na najnudniejsze w historii (komentarz wyborczy)

    Za niecałe 3 tygodnie europejczycy wybiorą reprezentacje blisko 0,5 mld obywateli Unii Europejskiej. Gdyby to były inne wybory (parlamentarne czy samorządowe) to bylibyśmy w kulminacji kampanii wyborczej – w naszym regionie tak naprawdę ona się dopiero zaczyna – powoli zaczęły się pojawiać się banery i bilboardy z kandydatami, ale i tak dość oszczędnie.

Wiadomości z regionu