Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 05 październik 2015

W poniedziałek przed godziną 16:00 do Bydgoszczy przyjechała premier Ewa Kopacz, której przyszło wziąć udział w otwarciu nowoczesnego oddziału geriatrii w szpitalu MSW przy ul. Markwarta. Politycy PiS są jednak zdania, że premier Kopacz powinna przede wszystkim przeprosić bydgoszczan za ostatnie 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 06 październik 2015 00:44

Propozycje Nowoczesnej dla młodych Polaków

,,Potencjał Młodych” - to program partii Ryszarda Petru, który ma zwiększyć perspektywy młodego pokolenia na karierę w Polsce. Założenia tego programu przedstawił na Wyspie Młyńskiej Sebastian Brusik, najmłodszy kandydat Nowoczesnej w okręgu bydgoskim, w towarzystwie doświadczonych pań – Małgorzaty Skrzypek-Piotrowskiej i Agnieszki Skrzypczyk.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 05 październik 2015 22:45

Prostujemy dalekie od rzeczywistości teorie senatora Kobiaka

Do wypowiedzi senatora Andrzeja Kobiaka na zadane przez nas pytania musimy się odnieść, a to dlatego, że miały one mało wspólnego z rzeczywistością. Uważamy za stosowne odniesienie się do nich, gdyż wypowiedzi senatora mogą wprowadzać dezinformację w debatę publiczną m.in. o podziale środków unijnych.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 05 październik 2015 18:00

Radny Witkowski odpowiada senatorowi Kobiakowi

Do opublikowanej na naszych łamach rozmowy z senatorem Andrzej Kobiakiem odnosi się radny wojewódzki Marek Witkowski z Więcborka. Zarzuca on senatorowi stosowanie nieprawd i szukania winnych w Sejmiku, aby tylko nie narazić się Zarządowi Województwa, z marszałkiem Piotrem Całbeckim na czele.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 05 październik 2015 17:33

Premier Ewa Kopacz już w Bydgoszczy

Pociągiem BiT City przyjechała z Torunia do Bydgoszczy premier Ewa Kopacz w towarzystwie minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej. Na szefową rządu czekał na peronie podsekretarz stanu Paweł Olszewski, prezydent Rafał Bruski i lokalni działacze PO. Jutro w Bydgoszczy odbędzie się wyjazdowe posiedzenie rządu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Paweł Skutecki, lider listy Pawła Kukiza wyraził dzisiaj publiczne poparcie dla utworzenia metropolii bydgoskiej, ale zaznaczył przy tym, że nie może być ona celem samym w sobie, gdyż zgodnie z ustawą o związkach metropolitarnych nie będzie niosła samorządom zbyt wielu korzyści. Jej utworzenie mogłoby być jednak krokiem w kierunku nowego podziału administracyjnego kraju, z województwem bydgoskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radny województwa Andrzej Walkowiak zaapelował w holu dworca głównego w Bydgoszczy o udział mieszkańców naszego regionu w konsultacjach społecznych nad Kujawsko-Pomorskim Planem Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej i zabieganie o rewitalizację linii kolejowej nr 356.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu