Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 09 wrzesień 2013

9 września 1939 roku na Starym Rynku w Bydgoszczy miały miejsce pierwsze masowe rozstrzelania Polaków. Zbrodni tej dopuścili się Niemcy, którzy w ten sposób chcieli okazać pogardę Polakom, co istotne, jeszcze kilka tygodni wcześniej swoim bydgoskim sąsiadom. W Bydgoszczy i okolicach zamordowano kilka tysięcy Polaków. Odpowiedzialność za tę zbrodnie ponosi między innymi nadburmistrz Bydgoszczy Werner Kampe, który zdołał uciec sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 09 wrzesień 2013 22:11

Politycy po raz kolejny oglądają żółtą kartkę

W niedziele odbyły się wybory uzupełniające do Senatu na Podkarpaciu. W mediach prowadzone są różnego rodzaju rozważania, co ten wynik oznacza dla poszczególnych sił politycznych. Przebić się nie może jednak informacja o tym, że na te wybory poszło tylko 16% uprawnionych, co jest wielką porażką całej klasy politycznej w Polsce.

Opublikowano w Regionalne

O zachwytach inowrocławskiego magistratu Galerią Solną pisaliśmy już  w przeszłości, gdyż zainteresowanie jakie wyrażają władze miejskie wobec galerii handlowej w tym przypadku jest pewnym ewenementem.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 09 wrzesień 2013 19:06

Poczta Polska likwiduje wiejskie placówki

Region Sieci  Poczty Polskiej w Bydgoszczy podjął decyzję o zlikwidowaniu kilku placówek wiejskich do końca obecnego roku. W IV kwartale zlikwidowany ma zostać między innymi oddział Poczty Polskiej w Gromadnie, w gminie Kcynia.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
poniedziałek, 09 wrzesień 2013 18:25

W sierpniu także spadło bezrobocie

Pod koniec sierpnia w Polsce było zarejestrowanych o 8,4 tys. w porównaniu z dniej 31 lipca. W kujawsko-pomorskim spadek ten wyniósł niecały 1 tys. a w samej Bydgoszczy były to dokładnie 273 osoby.

Opublikowano w Bydgoszcz

Stowarzyszenie Bydgoski Wyszogród na wczorajszym festynie historycznym odniosło się także do spraw teraźniejszych. W opinii Roberta Szatkowskiego Bydgoszcz powinna być siedzibą Dorzecza Wisły. Decyzję o ulokowaniu tej instytucji ma podjąć Ministerstwo Środowiska.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek odbyła się nadzwyczajna sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego poświecona tzw. kontraktowi terytorialnemu. Czyli negocjowanych przez samorząd wojewódzki z rządem zadań, które będą realizowane przez instytucje państwowe w najbliższej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 09 wrzesień 2013 13:51

Zachwyt nad budowanym mostem nieuzasadniony

Główne dyskusje wokół budowanego mostu łączącego ulicę Wojska Polskiego z  Ogińskiego dotyczą jego nazwy. Można odnieść wrażenie, że dla niektórych jest to najważniejsza sprawa polityczna w Bydgoszczy. Tak nie jest, a ten cały spór w pewnym stopniu przykrywa fakt, że ten most będzie dla bydgoszczan mało praktyczny.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 09 wrzesień 2013 10:29

Kolejarze zdecydowali o strajku

Zdecydowana większość związkowców Kujawsko-Pomorskiego Zakładu Przewozów regionalnych opowiedziała się za organizacją protestu w naszym regionie. Zagrożone jest ponad 400 etatów kolejarzy.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Grudzień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu