Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 08 wrzesień 2013
niedziela, 08 wrzesień 2013 21:47

Wyszogród został spalony

W 1330 roku zdecydowali się najechać na Kujawy. Dostępu do nich bronił gród na ujściu Brdy Wyszogród, który stał się celem krzyżackiego ataku. Bitwa ta zakończyła się spaleniem polskiego grodu. Ogień zapuszczono także w czasie niedzielnej inscenizacji, co tylko dodało widowisku oglądanemu przez kilkuset bydgoszczan blasku.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 08 wrzesień 2013 21:03

Autobus ścigał się ze skodą?

Do bardzo nieodpowiedzialnie zachowali się kierujący skodą oraz autobusem w czwartek rano. Znaczne przekraczanie dozwolonej prędkości oraz zajeżdżanie sobie drogi – to wykroczenia jakie zarejestrował policyjny wideorejestrator.  Obaj kierowcy nie uniknęli surowych kar.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z powodu  meczu reprezentacji Polski z Czarnogórą, z którego kibice biało-czerwonych zadowoleni nie są, gdyż szansę polski na grę na brazylijskim mundialu są tylko teoretyczne, pauzowały rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy. Przyglądamy się pozycji w zespołów z naszego regionu w niższych ligach.

Opublikowano w Sport

W czwartek z inicjatywy Stowarzyszenia Imienia Księcia Kazimierza Kujawskiego oraz KSK Noteć Inowrocław odbędzie się kolejna odsłona konferencji pod hasłem – Sport jednoczy wszystkich. Będzie ona poświęcona zagadnieniom prawnym związanym z funkcjonowaniem sportu, stąd też wszystkie osoby, którym ta tematyka jest bliska mogą czuć się zaproszone.

Opublikowano w Inowrocław

9 września  1939 roku na Starym Rynku w Bydgoszczy miały miejsce pierwsze publicznie rozstrzeliwania Polaków przez Niemców. Miał to być odwet za rzekomą krwawą niedzielę na obywatelach niemieckich.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 08 wrzesień 2013 12:02

Święto plonów w Koronowie za nami

Już dawno po żniwach, a rolnicy wraz ze swoimi społecznościami gminnymi świętują koniec zbiorów. Trwają popularne dożynki, które wywodzą się od słowiańskich plemion.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu