Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 06 wrzesień 2013

,,Motyle na tandemach” – pod takim hasłem Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych Wyższej Szkoły Gospodarki zbierać będzie pieniądze na zakup specjalnych rowerów. Akcję zainaugurował piątkowy przejazd rowerzystów ulicami Bydgoszczy udekorowanych motyle.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jego imię nosi jedna z ważniejszych arterii drogowych w Bydgoszczy, chodź mało który bydgoszczanin zna sylwetkę marszałka Francji Ferdinanda Focha i jego zasługi dla zachodnich ziem Polski. Był nieprzejednanym wrogiem Niemiec, gdy zakończyła się I wojna światowa domagał się zniszczenia tego państwa mówiąc, że Niemcy będą stanowić wielkie zagrożenie dla świata. Jak by nie patrzeć miał w tym dużo racji.

Opublikowano w Historia
piątek, 06 wrzesień 2013 17:56

RyanAir z nową galerią Bydgoszczy

Na internetowej stronie linii lotniczych RyanAir umieszczono po nasze interwencji nową galerie zdjęć Bydgoszczy. Określenie ,,nową” należało by jednak wziąć w cudzysłów, gdyż stare zdjęcia kompletnie nie były związane z grodem nad Brdą.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę w całej Polsce odbędzie się Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego. W Inowrocławiu dzieł tego wybitnego autora posłuchamy przy Pomniku Teściowej w pijalni wód mineralnych w inowrocławskich solankach.

Opublikowano w Inowrocław

Za nim pojedziemy od ulicy Wojska Polskiego do Ogińskiego nowym mostem minie jeszcze kilka tygodni. Ratusz zaprasza w niedzielę bydgoszczan na zwiedzanie wybudowanego już odcinka.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę na Podkarpaciu odbędą się wybory uzupełniające do Senatu. Faworytem jest kandydat PiS Zdzisław Pupa, dość dobry wynik może zrobić także kandydat Solidarnej Polski Kazimierz Ziobro,  którego kampanie wyborczą w ostatnim tygodniu wspierali także działacze tej partii z Bydgoszczy. O sytuacji na Podkarpaciu rozmawiamy z Szymonem Dankowskim.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 06 wrzesień 2013 13:16

Jesień trudnym sprawdzianem dla koalicji

Sondaże mogą wywoływać niepokoje zarówno w szeregach PO oraz koalicyjnego PSL. I chodź do wyborów parlamentarnych jeszcze dobre 2 lata, to przyszłość tej koalicji staje się coraz bardziej niepewna. Być może do istotnych ruchów dojdzie już w najbliższych tygodniach, a nawet dniach.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 06 wrzesień 2013 12:40

Prezydent spotkał się z radnymi sejmiku

Służby prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy informują, ze dzisiaj odbyło się spotkanie prezydenta Rafała Bruskiego z radnymi sejmiku. Z zaproszenia prezydenta skorzystali: Dorota Jakuta, Elżbieta Krzyżanowska, Lucyna Andrysiak oraz Grzegorz Gaca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu