Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 05 wrzesień 2013

W czwartkowe popołudnie odbyło się w ratuszu spotkanie z historykiem dr hab. Przemysławem Olstowskim poświęcone wydarzeniom z 3 i 4 września 1939 roku w Bydgoszczy. Olstowski zaznaczał, że w dyskusji publicznej nie powinniśmy używać sformułowania ,,Bydgoska Krwawa Niedziela”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Członkowie Parlamentarnego Zespołu Miłośników Miasta Bydgoszczy (12 posłów + senator Kobiak) napisali do prezesa Polskich Linii Lotniczych LOT list w którym wyrażają swój niepokój w związku z planami zlikwidowania połączenia lotniczego z Bydgoszczy do Warszawy. Osobnym listem podobne zdanie miał wyrazić także senator Rulewski. Mamy zatem pełną zgodność naszych parlamentarzystów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jednym z uczestników wczorajszej dyskusji na Radzie Miasta o sytuacji bydgoskiego szkolnictwa wyższego był doktor Andrzej Bogucki, znany także jako miłośnik Bydgoszczy. Publikujemy większy fragment apelu dr Boguckiego na temat sytuacji Bydgoszczy, błędów popełnionych przez środowiska akademickie w ostatnich latach i propozycji powstania Wydziału Teologii.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 05 wrzesień 2013 13:03

Całbecki mówi o Toruniu jako o swoim mieście

Kampania Platformy Obywatelskiej ,,Skuteczni dla Torunia” nabiera rozpędu. Po bilbordach na ulicach Torunia, w internecie pojawiły się spoty, na jednym z nich marszałek województwa Piotr Całbecki opowiada o działalności swojej partii. Mówi to z takim przekonaniem, że chyba nikt nie uwierzy, że nie zależy mu na Toruniu.

Opublikowano w Regionalne

Czy wiesz jakie w ogóle w Bydgoszczy działają organizacje z sektora pozarządowego? Na czym dokładnie polega ich działalność i jaki ma ona wpływ na naszą rzeczywistość? W sobotę będziesz mógł się o tym przekonać.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 05 wrzesień 2013 12:35

Pendolino to tak naprawdę zwykły szmelc

Polska wydała 1,6 mld zł na produkowane przez Alstom pociągi Pendolino które mogą osiągnąć prędkość 250 km/h. Robi wrażenie, jednak w praktyce mamy w kraju tylko kilka odcinków, gdzie możliwa jest jazda 200 km/h, a nowe pociągi nie są przystosowane do temperatur poniżej -20 stopni, co w przeciwieństwie do europy południowej, w Polsce zimą jest normą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu