Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 04 wrzesień 2013
środa, 04 wrzesień 2013 19:44

Walka o Parlament Europejski w Platformie

Europoseł Tadeusz Zwiefka nie może do końca spać spokojnie, gdyż jak coraz głośniej się mówi w kręgach Platformy Obywatelskiej, chrapkę na bycie liderem listy ma kujawsko-pomorski szef Platformy Obywatelskiej poseł Tomasz Lenz. O reelekcję walczyć ma także europoseł SLD Janusz Zemke.

Opublikowano w Regionalne
środa, 04 wrzesień 2013 19:27

Zaboklicki liderem biznesu Forbes

Miesięcznik Forbes opublikował Ranking Liderów Biznesu – liderem został Tomasz Zaboklicki prezes PESA Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Władze miasta dały na sesji Rady Miasta do zrozumienia, że jeżeli uczelnie wyższe chcą być wspierane przez samorząd to muszą przynosić dla Bydgoszczy jakieś owoce. Poruszono także niewygodną dla części środowisk kwestię możliwości połączenia bydgoskich uczelni publicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy organizuje kolejną atrakcyjną wycieczkę, która pozwoli poznać tajemnice Bydgoszczy, które nie są dostępne dla zwykłego mieszkańca. Stąd też nazwa tego cyklu wypraw - ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wakacje dla uczniów dobiegły już końca, ale ciekawych imprez rozrywkowych na jesień nie brakuje. W weekend czeka nas masa atrakcji nieopodal Mysiej Wieży w Kruszwicy.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 04 wrzesień 2013 11:25

Wielkie prace drogowe w powiecie nakielskim

Na różnych odcinkach drogi wojewódzkiej nr 241 łączącej Kcynie z Nakłem, Mroczą i Wągrowcem rozpoczęły się prace budowlane. Największą inwestycją ma być jednak i tak budowa  zachodniej obwodnicy Nakła, która umożliwi podróżowanie pomiędzy tymi miastami bez konieczności wjeżdżania do Nakła.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu