Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 30 wrzesień 2013
poniedziałek, 30 wrzesień 2013 20:42

Górnik z Zawiszą walczył do ostatniej sekundy

Walka o zwycięstwo na Śląsku toczyła się do ostatniej sekundy doliczone czasu gry. Wówczas piłkę w bramce bronionej przez Wojciecha Kaczmarka umieścił Radosław Sobolewski. Zawisza o zwycięstwo walczył do ostatniej chwili, nie udało się zdobyć jednak nawet punktu.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 30 wrzesień 2013 19:58

Posłowie Ruchu Palikota obradowali w Bydgoszczy

W sobotę powstać ma nowa partia lewicowa, której trzonem będzie dzisiejszy Ruch Palikota. Ostatnie dwudniowe posiedzenie parlamentarzystów tej partii w obecnej formie miało miejsce w Bydgoszczy. Rozmawiano głównie o sprawach organizacyjnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przy ulicy Petersona w Bydgoskim Parku Przemysłowo Technologicznym ruszyła dzisiaj budowa pierwszej w Polsce nowoczesnej spalarni śmieci. Uroczystość przyciągnęła prezydentów Bydgoszczy i Torunia,  wojewodę Ewę Mes, przedstawicieli włoskiej firmy, która jest liderem tej budowy oraz grupę ekologów, którzy protestowali przed terenem budowy, który był dzisiaj bardzo dokładnie pilnowany.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 30 wrzesień 2013 15:41

Santo Giovane Paulo II ogłoszony już w kwietniu

27 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzi Bożego papież Franciszek wyniesie na ołtarze dwóch świętych Kościoła Katolickiego – papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

Opublikowano w Regionalne

Wpis na blogu radnego Sławomira Szeligi, w którym krytycznie odnosi się do artykułu jednej z gazet, daje opinii publicznej do zrozumienia, że ewentualne przyznanie statusu miasta na prawach powiatu grodzkiego nie będzie łatwe.

Opublikowano w Inowrocław

Mimo zapowiedzi zarówno przewodniczącego Rady Miasta Romana Jasiakiewicza, jak i prezydenta Rafała Bruskiego o możliwości rozpisania referendum w sprawie pogłębiania integracji Bydgoszczy z Toruniem do żadnego referendum nie doszło. W praktyce prowadzone są natomiast negocjacje na temat kształtu wspólnego ZIT Bydgoszczy i Torunia, tak jak narzuca to Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Z tego powodu zadajemy naszym czytelnikom pytanie, czy nasi politycy mają mandat społeczny, aby bez zaciągnięcia opinii mieszkańców budować metropolię bydgosko-toruńską?

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 30 wrzesień 2013 12:10

NSA przywrócił Plan Zagospodarowania Placu Wolności

Urząd Miasta Bydgoszczy informuje, że w piątek Naczelny Sąd Administracyjny uznał większość zarzutów zapisanych w skardze kasacyjnej, przez co moc prawną odzyskał Plan Zagospodarowania Placu Wolności. W praktyce oznacza to, że CH Drukarnia w świetle prawa funkcjonuje legalnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu