Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 26 wrzesień 2013

W połowie sejmowej kadencji tygodnik Polityka opublikował 16 ranking posłów. Wyróżniony został w nim poseł PSL z naszego regionu Eugeniusz Kłopotek, chodź sam zainteresowany raczej z tego faktu nie jest zainteresowany, gdyż dostał żółtą kartkę. Na liście najlepszych posłów niestety nie znalazł się nikt związany z bydgoskim okręgiem.

Opublikowano w Regionalne

Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w wywiadzie udzielonym portalowi wPolityce.pl bardzo pozytywnie odnosi się do sukcesu bydgoskiej PESA, przy tym krytycznie mówi, że rząd w Polsce nie robi nic, aby ratować przemysł.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 26 wrzesień 2013 20:29

S-5 jest zagrożona (komentarz)

Wystąpienie senatora Andrzeja Kobiaka, w którym wyraził obawę o przyszłość odcinka Bydgoszcz – Nowe Marzy wywołały burzę. Jestem daleki od tworzenia teorii spiskowej wokół jednego oświadczenia, ale do póki rząd nie opublikuje załącznika w którym ta inwestycja zostanie zapisana, to powinniśmy czuć niepokój i z wielką uwagę trzymać rękę na pulsie.

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła Obywatelską Strategię Rozwoju Kultury. Wiele osób uważa, że powinniśmy być dumni, że Bydgoszcz jest prekursorem nowoczesnych rozwiązań, a co najważniejsze jest to praca ,,społeczna” obywateli, którzy przez 3 lata odbyli liczne spotkania. Pochwały przestają się jednak kończyć, gdy okazuje się, że wynagrodzenia ekspertów wyniosły około 20 tys. zł. Te pieniądze musieli zapłacić podatnicy.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 26 wrzesień 2013 18:16

Śmiertelne potrącenie przez pociąg na Błoniu

Jadący z Inowrocławia pociąg którego stacją docelową była Bydgoszcz Główna, potrącił wczoraj śmiertelnie mężczyznę. Najprawdopodobniej przyczyną śmierci było samobójstwo. Policjanci ustalają tożsamość zmarłego.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 26 wrzesień 2013 18:04

Ziemowit zaprasza na koncert Chopinowski

Urząd Marszałkowski organizuje serie koncertów promujących muzykę Fryderyka Chopina w wybranych miastach województwa. W piątek na bezpłatny koncert fortepianowy mogą udać się mieszkańcy Kruszwicy.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek w Boryszewie, w dzisiejszej dzielnicy Sochaczewa (województwo łódzkie) odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej zamordowanym 50 żołnierzom Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej we wrześniu 1939 roku. W uroczystościach uczestniczył Miejski Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa z Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 26 wrzesień 2013 17:27

Węgier patronem ronda przy dworcu

Rada Miasta Bydgoszczy podjęła decyzję o nazwaniu ronda łączącego ulicę Rycerską z Zygmunta Augusta i Zaświat imieniem Węgra Józefa Szugyi Trajtlera. Był on jednak przez długą część życia bydgoszczaninem, który ma zasługi dla rozwoju polskiego kolejnictwa w okresie początku II Rzeczpospolitej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu