Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 25 wrzesień 2013

Bydgoszcz do której niezbyt często witali ministrowie rządu Donalda Tuska może się czuć zaszczycona z tego powodu, że w ramach gospodarskich wizyt premiera w tzw. ,,Tuskobusu” została odwiedzona pierwsza. Gdy radni debatowali w ratuszu, to za oknami miał miejsce ,,Apel poległych obietnic” zorganizowany przez NSZZ Solidarność.

 

Opublikowano w Bydgoszcz

Do ostatniej konferencji prasowej regionalnego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia odniósł się na środowej sesji Rady Miasta przewodniczący Roman Jasiakiewicz, który uznał, że pewne nierozważne działania szkodzą wizerunkowi Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rok 2014 w Bydgoszczy będzie obchodzony pod patronatem Kanału Bydgoskiego. Sposób jego przegłosowania oraz fakt, że część radnych była przeciwko sprawi jednak, że może on nie łączyć bydgoszczan tak jak to było w przypadku roku Leona Wyczółkowskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 25 wrzesień 2013 17:55

Dziękowali premierowi za ubóstwo i S-5

Pomnik premiera Donalda Tuska wzorowany na koreańskiego dyktatora ruszył w podróż po kraju tzw. Tuskobusem. Pierwszym miastem jakie odwiedził była Bydgoszcz, gdzie przywitało go około 200 uczestników ,,Apelu poległych obietnic”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rada Miasta zdecydowała, że ewentualne decyzje dotyczące podziału MZK na dwie spółki poprzedzi niezależna analiza. Decyzja w tej sprawie miała zapaść jednak już dzisiaj, w czasie dyskusji samorządowcy stwierdzili jednak, że nie posiadają zbytniej wiedzy prawnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Jagodziński przedstawił na posiedzeniu Rady Miasta Bydgoszczy harmonogram prac związanych nad budową kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5. Wystąpienie Jagodzińskiego nie uspokoiło jednak bydgoskich samorządowców.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

    Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu