Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 23 wrzesień 2013
poniedziałek, 23 wrzesień 2013 23:12

Komisja Promocji pozytywnie o roku Kanału Bydgoskiego

Na poniedziałkowym posiedzeniu Komisji Promocji i Współpracy za granicą pozytywnie zaopiniowała inicjatywę radnych Platformy Obywatelskiej, aby rok 2014 w Bydgoszczy obchodzony był pod patronatem Kanału Bydgoskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Urząd Marszałkowski wraz z  samorządowcami prowadzi pracę nad przygotowaniem aplikacji kujawsko-pomorskiego do tzw. kontraktu terytorialnego, czyli przygotowywany jest wykaz najważniejszy inwestycji jakie do 2020 roku powstać mają ze środków Unii Europejskiej. W poniedziałek na posiedzeniu sejmiku gościł prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który mówił między innymi o linii kolejowej nr 356.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Radny Prawa i Sprawiedliwości Rafał Piasecki wyraża nadzieje, że zgodnie z planem w 2017 roku droga ekspresowa S-5 zostanie oddana do użytku. Po oświadczeniu senatora Andrzeja Kobiaka przyznaje, że ma duże obawy, że ten termin może nie zostać zachowany.

Opublikowano w Regionalne

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Promocji i Współpracy z Zagranicą Rady Miasta Bydgoszczy radni opiniowali  projekt wspólnej promocji turystycznej miast województwa kujawsko-pomorskiego na zagranicznych targach.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 23 wrzesień 2013 16:02

Od listopada tańsze bilety

Rada Miejska w Inowrocławiu przegłosowała dzisiaj projekt prezydenta Ryszarda Brejzy zmniejszający ceny biletów czasowych elektronicznych w komunikacji publicznej. Dyskusja na sesji dotyczyła głównie tego, która siła polityczna jest większym orędownikiem obniżki kosztów życia inowrocławian, w praktyce oznaczało to jednak, że wszyscy poparli obniżkę cen biletów.

Opublikowano w Inowrocław

Krew pępowinowa którą można pobrać podczas porodu zawiera unikatowe komórki macierzyste, której zabezpieczenie w banku rodzinnym może w przyszłości pomóc w przypadku wystąpienia ciężkiej choroby. W dwóch bydgoskich szpitalach rusza właśnie kampania społeczna poświęcona temu niezwykle cennemu lekowi.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 23 wrzesień 2013 12:17

S-5 bez dostępu do autostrady? Senator ma obawy

Senator Andrzej Kobiak na ostatnim posiedzeniu parlamentu wystosował apel do ministra Sławomira Nowaka w sprawie budowy drogi ekspresowej S-5. Wyraża w nim zaniepokojenie ograniczeniem inwestycji w kujawsko-pomorskim tylko do odcinka Gniezno – Bydgoszcz.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 23 wrzesień 2013 11:57

Tomasz Lenz jedynym kandydatem na szefa regionalnej PO

Gazeta Wyborcza informuje, że jedynym kandydatem w wyborach na szefa kujawsko-pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej będzie dotychczasowy przewodniczący, toruński poseł Tomasz Lenz. Jego rywal z 2010 roku poseł Paweł Olszewski nie planuje startować.

Opublikowano w Regionalne

W środę Rada Miasta głosować będzie nad nowelizacją regulaminu korzystania ze strefy płatnego parkowania w centrum Bydgoszczy. Zmiany spowodowane będą głównie skargą Rzecznika Praw Obywatelskich, który uważa, że obecnie funkcjonujący regulamin jest niezgodny z Konstytucją.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu