Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 20 wrzesień 2013

W piątek 20 września w kujawsko-pomorskim gościł prezydent Bronisław Komorowski. Część wizyty w regionie głowy państwa miała miejsce w Bydgoszczy, gdzie prezydent zwiedził hale produkcyjne bydgoskiej PESA oraz w Muzeum Okręgowym im. Leona Barciszewskiego spotkał się z rodzinami wielodzietnymi.

Opublikowano w Bydgoszcz

W trwającym w naszym województwie posiedzeniu wojewodów i marszałków udział wziął minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, który wysłuchał opinii przedstawicieli rządu w terenie na temat ustawy śmieciowej.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 20 wrzesień 2013 16:14

Wojewoda zamyka sektor

W przyszłym tygodniu Zawisza Bydgoszcz podejmować będzie u siebie Zagłębie Lubin. To miało być dla bydgoskich kibiców wielkie święto, bowiem z fanami gości łączą ich przyjazne stosunki. W slangu kibicowskim tego typu spotkania nazywa się – meczami przyjaźni. To święto mogą popsuć jednak decyzje urzędnicze.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 20 wrzesień 2013 16:04

Rozmawiali o legalności ataku ZSRR na Polskę

W czwartek w Saloniku Literacko – Artystycznym w Inowrocławiu odbyła się dyskusja poświęcona kulisom agresji Związku Radzieckiego na Polskę, która nastąpiła 74 lata temu w czasie II wojny światowej. Dla Polski był to atak od tyłu, który jak uważa wiele osób, doprowadził do IV rozbioru. Dyskusja przyciągnęła pełną salę.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 20 wrzesień 2013 14:03

Inowrocław chce obniżyć ceny biletów

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu rozpatrzy propozycję prezydenta Ryszarda Brejzy, która zakłada obniżenie cen elektronicznych biletów okresowych, czyli zakodowanych na tzw. ,,karcie miejskiej”.  Ratusz chcąc zachęcić mieszkańców do korzystania z tego typu biletów planuje obniżyć ceny taryf.

Opublikowano w Inowrocław

Wizyta ta odbędzie się na zaproszenie NSZZ Solidarność, a gościć będzie słynny już w całej Polsce pomnik premiera, który w czasie ubiegłotygodniowego tygodnia protestów ufundowali Polacy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu