Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 02 wrzesień 2013
poniedziałek, 02 wrzesień 2013 21:32

Radni PO chcą jednego silnego uniwersytetu

W środę Rada Miasta będzie dyskutować o stanie szkolnictwa wyższego w Bydgoszczy. Dyskusja ta wywołana jest prośba o pomoc materialną ze strony Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który jeżeli nie spełni do 2015 roku wytycznych ministerstwa szkolnictwa wyższego straci rangę uniwersytetu szerokoprofilowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zarząd Powiatu pozytywnie odniósł się do wniosku Miasta Inowrocławia o wsparcie przebudowy Alei 800-lecia Inowrocławia z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 02 wrzesień 2013 14:54

Kurier Bydgoski w dniu 2 września 1939 roku

Po komunikatach radiowych z dnia 1 września, dzień później o ataku Niemiec na Polskę pisały gazety. Niemcy rozpoczęły z Polską wojnę – informował na pierwszej stronie Kurier Bydgoski z dnia 2 września. Było to przedostatnie wydanie tej gazety.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj uczniowie zainaugurowali nowy rok szkolny. W naszym województwie jest ich około ćwierć miliona. Niż demograficzny sprawił, że część placówek musiała zostać zlikwidowana, a około 7 tys. nauczycieli w skali kraju straciło pracę. 

Opublikowano w Regionalne

Uroczystości poświęcone 74 rocznicy wybuchu II wojny światowej odbyły się także w Inowrocławiu. W porównaniu z Bydgoszczą to miasto nie przeżyło aż takiego tragizmu, aresztowania były jednak na porządku dziennym, a w mieście funkcjonował zapomniany już obóz koncentracyjny.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 02 wrzesień 2013 11:15

Most Kaczyńskiego nie ma poparcia na prawicy

Inicjatywa Młodzieży Wszechpolskiej pokazuje, że przeciwko nazywaniu budowanego obok dworca PKS mostu imieniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego wypowiadają się nie tylko środowiska lewicowe i związane z Platformą Obywatelską, ale także duża część prawej strony sceny politycznej.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 wrzesień 2013 08:26

Komornik się pomylił, a pani Anna musi płacić

Z powodu długu komornik zajął pensję pani Anny Banaszek, która ponoć od wielu lat zalega za niezapłaconą polisę OC. Problem w tym, że pani Anna w 2004 roku, gdy miała kupić polisę, samochodu nie posiadała.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu