Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 wrzesień 2013

We wtorek około 50 osób blokowało drogę wojewódzką łączącą Bydgoszcz z Poznaniem, aby w ten sposób zwrócić uwagę na zagrożenie dla zdrowia jakie niesie firma Składy Węgla w Białych Błotach. Specjalnie w tej sprawie do powiatu bydgoskiego przyjechał wielkopolski poseł Solidarnej Polski Andrzej Dera.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 17 wrzesień 2013 19:14

Marszałkowie porozmawiają o drogach wodnych

W czwartek i piątek w kujawsko-pomorskim będzie obradował Konwent Marszałków, w którym przez najbliższe tygodnie przewodniczyć będzie nasze województwo. Gościem konwentu będzie prezydent Bronisław Komorowski, minister administracji i cyfryzacji Michał Boni oraz minister sportu Joanna Mucha.

Opublikowano w Regionalne

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy uważa, że istnieje realne zagrożenie przejęcia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przez toruński Uniwersytet Mikołaja Kopernika. W opinii tej organizacji oznaczało by to dalszą marginalizację grodu Kazimierza Wielkiego. Prezentujemy stanowisko TMMB.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 17 wrzesień 2013 14:34

Pojednanie z Niemcami w powiecie nakielskim

Okres II wojny światowej wpisał się tragicznie w historię powiatu nakielskiego oraz w relacje pomiędzy Polakami i Niemcami zamieszkującymi te tereny. Obszar dzisiejszego powiatu nakielskiego został zajęty przez wojska III Rzeszy już w pierwszych dniach wojny, wówczas miejscowi Niemcy zaczęli mordować Polaków.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
wtorek, 17 wrzesień 2013 14:14

Z Inowrocławia na Warmię i Mazury szybciej

Podróżowanie linią kolejową nr 353 na odcinku Inowrocław – Toruń – Jabłonowo Pomorskie za sprawą trwających prac modernizacyjnych będzie krótsze. Docelowo usprawni to połączenie Poznania z Olsztynem.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 17 wrzesień 2013 11:07

17 września – Światowy Dzień Sybiraka

74 lata temu, 17 września 1939 roku Związek Radziecki zaatakował Polskę, było to zadanie ciosu w plecy, bo od kilkunastu dni wojska polskie toczyły zacięte boje z Niemcami.  Od 2004 roku, rocznica agresji ZSRR na Polskę obchodzona jest jako Światowy Dzień Sybiraka.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 17 wrzesień 2013 10:54

Prezydent w piątek odwiedzi region

W piątek 20 września prezydent Bronisław Komorowski planuje odbyć gospodarską wizytę w województwie kujawsko-pomorskim. Odwiedzi Toruń i Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 17 wrzesień 2013 10:47

Kino w Fordonie znacznie się oddala

Prezydent wystąpił do Rady Miasta o zlikwidowanie spółki ,,Kino-Centrum Fordon spółka z o.o.”, którą miasto zawiązało wraz z partnerem TUP S.A. Celem powstania spółki była  budowa centrum rozrywkowego dla tej dzielnicy wraz z wielocalowym kinem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu